AVRUPA GİRESUN DERNEĞİ GECESİ

0
63

Avrupa Giresun Derneği’nin Geleneksel Giresun Eğlence ve Dayanışma Gecesi, Almanya’nın Köln kentinde Halay Düğün Salonunda yapıldı.

Köln’de bulunan Halay Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen geceye, Almanya ve Diğer Avrupa şehirlerinde yaşayan Karadenizliler ve Karadeniz dostları katıldı.

Gecede Köln Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Efsane Temur, Kıtalararası Giresun Derneği Başkanı Halil İbrahim Şentürk, Almanya Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği Başkanı Aydın Petekçi, Shömberg Giresun Derneği Başkanı Mustafa Karakaş, Werdohl Giresunlular Derneği Başkanı Atıf Özer, Stuttgart Bölgesi Karadeniz Giresun Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz, Yurtdışında Giresun Derneği Başkanı Barış Gül, Bavyera Kempten Giresunlular Derneği Başkanı Erdal Pirdal, İstanbul Haberciler Derneği Başkanı, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır ve Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram hazır bulundu.

Avrupa Giresun Derneği Başkanı Metin Çoban gecede yaptığı konuşmada, “Kültürünü kaybetmiş toplumların millet olması mümkün değildir. Millet olmayanların da yaşaması mümkün değildir. Biz Avrupa’da yaşayan Türkler, Karadenizliler ve Giresunlular olarak asimilasyona uğramadan geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte entegrasyon içerisinde kendi kültürümüzü, örfümüzü, milli değerlerimizi yaşamak ve yaşatabilmek için Avrupa Giresun Derneği olarak bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Musa Ada’nın sahne sunumunu yaptığı gecede Türk Halk Müziğinin popüler sanatçısı Sinan Yılmaz, Trt Sanatçısı Volkan Arslan, Özkan Karadeniz, Kemençe sanatçıları Erdoğan Erol ve Selim Arslan türküleriyle izleyenleri coşturdu. Gecede Avrupa Giresun Derneği Türk Halk Müziği Korosu ve Dans Academy Köln grupları gösteride bulunarak geceye damgasını vurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.