Pazartesi, Şubat 19, 2018
Breaking News

CHP GİRESUN İL BAŞKANI NECATİ TIĞLI AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, AKP hükümetinin “terörü bitireceğiz” sözü vermesine rağmen terörün tırmandığını belirterek, “Terör tırmandı, işsizlik arttı, ekonomik ve sosyal baskılar çoğaldı. Toplumun her kesimi bundan rahatsız” dedi.

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, ekibiyle birlikte ilçe, belde ve köylerde çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirterek “Halkımızla yan yanayız. Gerçekleri konuşuyor, birlikte yeniden yol haritamızı çiziyoruz. El ele, yan yana durup, ulu önerimiz Atatürk’ün çizdiği yolda, Cumhuriyetimizin aydınlığında ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız” dedi. Referandumdan sonra AKP hükümetinin icraatlarında daha da baskıcı bir tutum sergilediğini ifade eden CHP İl Başkanı Tığlı, toplumda herkesimin bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirerek şunları aktardı: “Bilindiği üzere referanduma şaibe karıştı. YSK’nın mühürsüz oy pusulalarını kabul etmesiyle demokrasi büyük zarar gördü. CHP olarak biz gerekli mercilere gerekli itirazlarımızı yaptık. Ancak hükümet kanadı zafer kazanmış edasıyla yol almaya devam ediyor. 15 yıldır bu ülkeyi yöneten AKP hükümetinin, ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Ekonomik, sosyal baskılar had safhada. İşsizlik tarihin en yüksek rakamına çıkmış bulunuyor. İşini, aşını kaybedenler perişan. Aydınlar baskı altında, basın özgürce işini yapamıyor. Terör ise yeniden tırmanmış bulunuyor. Ramazan ayını karşılarken 10 askerimiz şehit düştü. Yüreklerimiz bir kez daha dağlandı. Oysa AKP hükümeti “terör bitecek” demişti. Türkiye her yönden sorunlu bir ülke haline geldi. Demokrasi, insan hakları, özgürlükler hep askıda. Baskı her geçen gün artıyor. Ülkemiz bir bilinmeyen yana doğru savruluyor. İşte tam da bu noktada bu ülkenin aydınları başta olmak üzere, partimize ve düşünen herkese önemli görevler düşüyor. El ele verip, yan yana durup sorunların üstesinden geleceğiz. Ülkemizi Atatürk’ün çizdiği yolda, Cumhuriyetimizin aydınlığında hak ettiği yere taşıyacağız. Mübarek Ramazan ayının birleştirici gücüne inanıyorum, kenetleneceğiz ve aydınlık günleri kucaklayacağız. Giresun CHP olarak biz, her daim sahadayız. Her gün halkımızla yan yanayız. Ekip olarak ortak akılla hareket ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artan hızımızla da sürdüreceğiz. Biz ülkemizi, halkımızı seviyoruz, hep birlikte barış ve huzur içinde yaşamak için mücadele ediyoruz” şeklinde beyanda bulundu.

Check Also

SABRİ ÖZTÜRK AFRİN TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Fırat Kalkanı Harekatı’nın bazı çevrelerin iddiasının aksine Türkiye’nin meşru …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir