Pazartesi, Mart 19, 2018
Breaking News

FINDIK TATLISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bolu’nun Mengen İlçesinde bu yıl 32.si düzenlenen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali son buldu.

Düzenlenen festivale şehrimizi temsil etmek için Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği (GAPDER) temsilcileri katıldı.

2 gün süren festivalde GAPDER tarafından “fındık tatlısı” yapıldı. Yapılan yaklaşık 1500 fındık tatlısı festivale katılan misafirlere dağıtıldı. Festivale katılan vatandaşlar yapılan fındık tatlısından ilk kez tatdıklarını belirterek çok güzel bir lezzet olduğunu söylediler.

Giresun fındığına sahip çıkmak amacıyla fındık tatlısı yaptıklarını belirten GAPDER Başkanı Fırat Canikli şunları söyledi, “Mengen Belediyesi tarafından 32.si düzenlenen Aşçılık ve Turizm Festivaline katılmaktan büyük memnuniyet duyduk. Aşçılar diyarı Mengen’de her yıl böyle bir organizasyon olması çok güzel birşey. Giresun’umuzu temsil etmek için her yıl olduğu gibi bu yılda festivale katıldık. Giresun kalite fındığımıza vurgu yapmak amacıyla festivalde “fındık tatlısı” yaptık. Yapmış olduğumuz bu farklı lezzati festivale katılan konuklarımız tatdılar. Gösterdikleri ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.”

Check Also

METEOROLOJİ ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPTI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, yurt genelinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Samsun, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir