FİSKOBİRLİK GENEL KURULU YAPILDI

0
47

Fındık Tarım Satış Kooparetifler Birliği (FİSKOBİRLİK) 76. Olağan genel kurulu Giresun EFİT tesislerinde 133 delegenin tamamının katılımı ile gerçekleşti.

fskobirlikongre2015

FİSKOBİRLİK Eğitim ve Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu’ndaki kongrede, Lütfi Bayraktar ile Kumru Belediye Başkanı Günan Murat Hatipoğlu’nun listeleri yarıştı.

Divan başkanlığını Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yaptığı genel kurul toplantısında konuşan Lütfi Bayraktar, kurumun en ciddi projesinin FİSKOMAR olduğunu söyledi.

Lütfi Bayraktar, “Karadeniz’de 300 mağaza kuralım. Piyasa değerini biliyor musunuz? En az 300 trilyon. Kaldı ki siz işletmecisiniz. Ne yapacaksınız? Bir sene önce kurulmuş market, bir sene sonra ne yapmış? Bu seneki rakam yüzde 30 büyüme. Nasıl kapatacağım ben bu işletmeyi? Bu kurum büyüyecek ama beraber büyüyecek, iyi olacak” ifadesini kullandı.

Günan Murat Hatipoğlu ise olağan genel kurul toplantısına kavga için gelmediklerini belirtti.

Buraya dertleşmeye geldiklerini anlatan Günan Murat Hatipoğlu, “Bugün için kurumda gördüğümüz dertleri aktarmaya geldik. Kurul ile benim bir araya denk gelen bir durum var. Bugün 76’ncı olağan genel kurul, ben de 1976 doğumluyum. Bizim doğum tarihimiz olan 76, inşallah FİSKOBİRLİK’in yeniden Doğuş tarihi olur” diye konuştu.

Daha sonra seçime geçildi ve 133 delege oy kullandı. Lütfi Bayraktar, geçerli oyların 78’ini alarak görevine tekrar getirildi. Günan Murat Hatipoğlu ise 46 oyda kaldı.

Lütfi Bayraktar başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulunda, Ali Coşkun, Ömer Çebi, Sıtkı Şarman, Hasan Serdar ve Halit Ayar yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.