Pazartesi, Şubat 19, 2018
Breaking News

GİRESUN %61 EVET HAYIR %38

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine yönelik anayasa değişikliği için yapılan referandum da oy verme işleminin tamamlanmasının ardından Giresun’da sonuçlar belli oldu.

Giresun’da partilerden alınan bilgiye göre, sandıkların yüzde yüzü açılırken evet oylarının önde olduğu görüldü. Giresun’da bin 164 sandıkta kesin olmayan sonuçlara göre 327 bin 82 oy kullanılırken, bu oylardan 197 bin 975 evet, 122 bin 892’si hayır çıktı 6 bin 215 oy ise geçersiz sayıldı.

AK Partili yöneticiler ve Milletvekili Sabri Öztürk seçim sonuçlarını Giresun İl Başkanlığında kurulan seçim koordinasyon merkezinde takip ederken, CHP’de ise İl Başkanı Necati Tığlı ve Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker İl Başkanlığında partilileriyle takip etti.

Sonuçların gelmeye başladığı dakikalarda her iki partide heyecanlı bekleyiş hakimdi. Kesin olmayan sonuçlara göre Giresun’da evet oyları yüzde 61, hayır oyu ise yüzde 38’lerde kaldı.

Check Also

SABRİ ÖZTÜRK AFRİN TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ

AK PARTİ Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Fırat Kalkanı Harekatı’nın bazı çevrelerin iddiasının aksine Türkiye’nin meşru …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir