GİRESUN MERKEZ FATİH CADDESİ DEĞİŞİYOR

0
39

Giresun Belediyesi şehir genelinde alt ve üst yapı yenileme çalışmalarına devam ediyor. Belirli program dâhilinde yürütülen çalışmalar kapsamında Fatih Caddesi yol yenileme çalışmalarına başlayan Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, yoğun bir çalışmayla yolu kısa sürede hizmete açmayı planlıyor.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, ilgili birim müdürleri ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Cadde boyunca incelemelerde bulunan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, esnaflarında görüşlerini alarak çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Kerim Aksu şunları söyledi; “Şehrimizin bir çok yerinde belediye çalışmalarımız devam ediyor. Gerek alt yapı gerekse üst yapıya büyük önem veriyoruz. Fatih Caddesi üzerinde geniş kapsamlı bir üst yapı çalışmasına başladık. Doğalgaz çalışması ile bozulan yolun tamirat yapılması yerine, tamamen yenilenmesine karar verdik. Cadde üzerinde bulunan esnaf arkadaşlarımızın da görüşlerini alarak, yolun asfalt yapılmasını belirledik. Küp taş söküm çalışmaları devam ediyor. Alt yapısında gerekli bakımlarında yapılmasının ardından sıcak asfalt yapımına başlanacak. Kaldırım üzerlerinde yeni düzenlemeler ve peyzaj çalışması yapılacak. Tüm bu çalışmaların tamamlanmasının ardından cadde yeni yüzüne kavuşmuş olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.