GİRESUN-MUŞ KARDEŞLİK HATTI KURULUYOR

0
54

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan, “Kardeş Şehirler Projesi” kapsamında ilimize gelen Muş ekibi Giresun Valiliğimiz tarafından karşılandı.

Giresun Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde Giresun Halk oyunları ekibi tarafından karşılanan heyet içinde Muş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TSO, Gazeteciler, Öğretmen, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenci ve sporcular yer aldı.

Muş ilinden gelen heyeti Giresun Vali Yardımcısı Recep Uzal, Bulancak Kaymakamı  Niyazi Ulugölge, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, İl Yazı İşleri Müdürü Fatma Karadeniz ve Yeşil Giresun Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi yöneticileri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından kısa bir sunum için toplantı salonuna alınan ekibe, Kardeş Şehirler projesi kapsamında ekibe Giresun ile ilgili bilgiler verildi. bilgiler verildi.
Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi Kardeş Şehir Projesi ile ilgili ; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu himayesinde başlatılan ‘Kardeş Şehirler Projesi’nin Trabzon –Mardin , Artvin-Bitlis, Gümüşhane Bingöl Kardeş Şehirleri sonrasında şimdi de Giresun ve Muş Kardeşliği için biraradayız. Farklı şehirlerin kültürlerini, tarihlerini yakından tanımaları için yola çıkılan bu proje kapsamında oldukça başarılı bir yol aldık. Zorlu bir dönemden geçiyoruz. Aslolan bizler için dostluk ve kardeşlik. Birbirimize kenetlenmemiz için birbirimizi daha yakından tanımalıyız. Bu her alanda dayanışmamızı, kaynaşmamızı pekiştirecektir. Türkiye’nin birlik ve beraberliği sağlandığı sürece aşılmayacak hiçbir engel yoktur. Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için çok önem kazanıyor. Bu bağlamda hem Giresun valisine, hem de Muş valisine bu güzel organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz. ” dedi.
Muş İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sadettin Yıldırım   yapılan sunumların ardından; ‘’ Giresun’da bu sıcak ve samimi karşılama için teşekkürlerini ileterek; ‘’ 3 gün boyunca sizlerle şehrinizi tanımaya ve kültürünüzü kısa sürede olsa yaşamaya geldik. Bu samimi ortam için başta Valimiz olmak üzere herkese emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. En kısa sürede Giresun’u da Muş’da ağırlamak asıl amacımız.’’ Dedi.
Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci; Böyle bir projenin içinden yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtirken;  ‘’ İçişleri Bakanlığı talimatları  ve valiliğimizin desteğiyle Giresun ve Muş  illeri arasında, ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ni başlattık. Beraber o güzellikleri yaşayacağız.. Kardeş şehrimiz Muş’u aramızda gördüğümüz için çok memnunuz. Kardeşlik kavramı içinde birarada 3 gün zaman geçireceğiz. Sizlere Giresun’umuzu kültürüyle, doğasıyla, yaylaları ile elimizden geldikçe yaşatmak için buradayız. İlimizi her yönüyle elimizden geldiğince sizlere birkaç günlük zaman diliminde yaşatacağız. ‘’ diye konuştu. Muş ilinden gelen heyet Giresun’la ilgili tarihi, doğal ve kültürel güzellikler yapılan gezi programlarıyla tanıtılacak. Heyet 23 Ağustos tarihinde ilimizden ayrılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.