Cuma, Kasım 24, 2017
Son Haberler

GİRESUN USULÜ PANCAR ÇORBASI MARBURG’DA YARIŞTI

Almanya’da faaliyetlerine devam eden Giresunlu Akademisyenler Derneği Almanya’nın Marburg kentinde geleneksel hale gelen ve bu yıl 12. kez düzenlenen Çorba festivaline Giresun Usulü Pancar Çorbası ile katılarak şehrimizin ismini duyurmaya çalıştı.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Almanya Giresunlu Akademisyenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Maraş ” Marburg’da geleneksel çorba tanıtım etkinliğine Giresun usulü pancar çorbası (Kara lahana) ile katıldık. Standımıza gelerek Çorbamızı deneyen Marburg Belediye Başkanı Dr. Franz Kahle çorbamızı çok beğendi. Gerçeği söylemek gerekirse böyle bir ilgi görmeyi düşünmüyorduk. Çok büyük ilgi gördük çorbamızı tadan Avrupalı dostlarımız çok güzel iltifatlarda bulundular, karşılıklı çok güzel diyaloglar kurma fırsatı bulduk. Buna vesilen olan Pancar Çorbamızı Giresun usulüne uygun hazırlayan yönetim kurulu üyemiz Emine Maraş’a ve bu organizasyona katılarak şehrimizi tanıtmamıza fırsat sağlayan Rezzan Arslan Karaahmetoğlu’na Giresun Karalahanası bulmak için büyük çaba sarf eden üyelerimize teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

Check Also

AVRUPA GİRESUNLU AKADEMİSYENLER DERNEĞİ FAALİYETLERE DEVAM

Avrupa`daki Giresun`lu Akademisyenler Dernegi “Kültürlerarasi anlayisi gelistirip – beraberce gelecegi olusturmak ” temasi altinda bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir