GİRESUN’DA SANAYİ VE TİCARET NASIL GELİŞİR?

0
28

Giresun Ticaret Ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun’da sanayi ve ticaretin gelişimi için mutlaka alt yapı sorunlarının çözülmesi gerektiğini söyledi.

GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yaptığı açıklamada, altyapı sorunları nedeniyle Giresun’da sanayi ve ticaretin yeterince gelişemediğini ve yeni yatırımcıların bölgeye istenilen düzeyde çekilemediğini belirtti.

Bölgede sanayinin gelişebilmesi ve yeni yatırımcıların gelmesi için mutlaka altyapı yatırımlarının tamamlanması, buna ulaşım ağlarının entegre edilmesi gerektiğini kaydeden Hasan Çakırmelikoğlu, “Başlangıçta kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demir yolu ulaşımının mutlak ama mutlak ilimiz sanayi bölgeleri ile entegresi gerçekleştirilmelidir. Sanayi ve ticaret alanlarının artırılması şarttır. Bu sorun nedeniyle ilimizde yatırım ve ticaretin önü tıkanmaktadır” diye konuştu.

“Giresun’un en önemli ihtiyacı birlikteliktir. Birlikte hareket etme, bir masanın etrafında birleşme sorunumuzu gidermemiz gerekmektedir” diyen Hasan Çakırmelikoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerel idare ile hükümet temsilcilerinin ortak adımlar atmaları ilimiz adına önemlidir. Bizler özel düşüncelerden genel düşüncelere geçişi başardığımız, kabuğumuzu kırdığımızda ve ihtiraslarımızı bu noktada bastırdığımızda Giresun için önemli çalışmaların yapılabileceğine inanmaktayım.” dedi.

GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun’un ekonomik açıdan gelişimi noktasında en önemli unsurlardan birinin de turizm olduğuna işaret ederek, “Giresun’da turizmin önünün açılması, yaylalarımızda imar düzenlemelerinin yapılması, çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi, turizm tesis alanlarının oluşturulması, ulaşım ve yeraltı yatırımların tamamlanması ve son olarak da sektörün eğitilmesi ile mümkün olacaktır” ifadelerinde bulundu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.