GİRESUNLU BALIKÇILARA SIKI DENETİM GELİYOR

0
47
Trabzon Valiliği ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce av sezonunun açılışı dolayısıyla Akçaabat ilçesindeki Akçakale Limanı'nda tören düzenlendi. Törenin ardından balıkçılar denize açıldı. (Atilla Kurtoglu - Anadolu Ajansı)

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü su ürünleri kontrol elemanları tarafından oluşturulan denetim ekibi tarafından denetimler devam ediyor.

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükten denetimlerle ilgili olarak yapılan açıklamada şunlara yer verildi, “İlimiz sınırlarında 2016 yılı Şubat ve Mart ayları içerisinde karayollarında balık taşıyan nakil araçlarında, balıkçı barınaklarında ve balık satış yerlerinde, balıklarda boy, tür ve zaman yasakları yönünden denetimler yapılmıştır.
Denetimler sonucunda 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 3/1 no’lu Tebliğde belirtilen küçük boyda balık nakleden 2 kişiye idari para cezası uygulanmıştır ve 79 kasa uygun olmayan mezgit balığına el koyulmuştur.
Devam eden avcılık sezonunda su ürünleri istihsalinin mevzuat esasları çerçevesinde yürütülmesine özen gösterilmelidir.
İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından su ürünleri denetim çalışmalarına periyodik olarak aralıksız devam edilecektir.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.