GURBETİN SEMBOL İSMİ İBRAHİM YILMAZ VEFAT ETTİ

0
52

Almanya’nın Sauerland Bölgesinin sivil toplumun önemli ismimlerinden biri olan Giresun-Tirebolulu İbrahim Yılmaz, bağırsak kanserine yenik düşerek 59 yaşında hayata veda etti.

Almanya’nın Sauerland Bölgesinin Plettenberg kentinde ikamet eden Giresun-Tirebolulu İbrahim Yılmaz (59) bir yıldan beri mücadele ettiği bağırsak kanserine yenik düşerek vefat etti.
Yıllarca sanayi kenti olarak bilinen Plettenberg’teki eski adıyla Schade yeni adıyla DURA’da sendikacılık yaparak binlerce kişinin hakkını savunan İbrahim Yılmaz taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazandı.

GÖNÜLLÜ TERCÜMAN;

Gerek işyerinde gerekse resmi makamlarla olan tercümanlık işlerinde de İbrahim Yılmaz ilk akla gelen ve davet edilen bir isim olurdu. Mükemmel Türkçesinin yanı sıra kusursuz denilecek bir Almanca bilgisine sahip olan Tirebolulu İbrahim Yılmaz müthiş konuşma ve ikna kabiliyeti ile yüzlerce olayın çözümüne katkıda bulundu.

GURBETSPOR’LU İBRAHİM YILMAZ

Her yönüyle mükemmel özelliklere sahip olan İbrahim Yılmaz ayrıca çok ta iyi bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) gönüllüsüydü. 1985 yılında kendisine teslim edilen Plettenberg Gurbetspor’u zirveye taşıdı ve bölgede iz bırakan futbol kulüplerinden birisi haline getirdi. Sayısız başarılara imza atan İbrahim Yılmaz’ın kulüp idareciliğindeki bu başarısı bölgedeki Alman Futbol Federasyonu Lüdenscheid şubesinin dikkatinden kaçmadı ve ilk Türk olarak onu idareci (Staffelleiter-Sezon başkanı) tayin ettiler. Federasyon’da Türklerin önünü açan ilk Türk İbrahim Yılmaz oldu.

KENTİN EN ŞIK İNSANI
Sauerland Bölgesinin Bir Bilen’i olarak iz bırakan İbrahim Yılmaz bu üstün özelliklerinin yanı sıra bölgenin en şık giyinen erkeği olarak dikkat çeken birisiydi. Çok seçici ve titiz bir insan olan İbrahim Yılmaz, hayat standartları ve yaşam tarzıyla hep ilkleri gerçekleştiren insan oldu.

ADAM GİBİ BİR ADAM

Gurbet macerası 45 yıla dayanan 3 evlat ve 6 torun sahibi İbrahim Yılmaz, 2009 yılında İstanbul’a kesin dönüşü denesede yapamayan. Evlat ve torun hasretine dayanamayarak senenin bir kaç ayını yine Plettenberg’te geçirdi. İki yıl önce hastalanan fakat son bir yılın önemli bir bölümünü Almanya’daki hastanelerde geçiren İbrahim Yılmaz önceki gece Lüdenscheid’deki Klinikum Hellersen’de gözlerini bir daha açmamak üzere yumdu ve ebediyete intikal etti.

TİREBOLU KARAAHMETLİ KÖYÜNDE TOPRAĞE VERİLECEK;

Almanya Lüdenscheid’de vefat eden İbrahim Yılmaz’ın cenaze namazı DİTİB Plettenberg Eyüp Sultan Cami’sinde kılındıktan sonra göz yaşları arasında memleketi Tirebolu’nun Karaahmetli Köyüne gönderildi.

Gurbetçi Giresunluların sesi olan Gurbetçi Giresun Gazetesi olarak merhum İbrahim abimze Allah cc’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.