Pazartesi, Şubat 19, 2018
Breaking News

HAYATİ DAŞTAN ALMANYA YOLCUSU

Almanya’da ses getiren organizasyonlar yapan Karadeniz Giresunlular Bw Derneği yine bir ilki başarmaya hazırlanıyor.

Giresun’un ilk Ulusal Televizyon Kanalı Mavi Karadeniz tarafından düzenlenen Kemençe Star yarışması birincisi Hayati Daştan 25 Şubat günün düzenlenecek Giresunlular gecesi için Almanya’ya geliyor.

İlk yurtdışı programı için 25 Şubat 2017 günü Almanya Stuttgart yakınlarında Erdmannhausen Halle Auf Der Schray’da sahne alacak olan Hatyati Daştan ” Almanya ve yakın Avrupa şehirlerindeki dost ve sevenlerimi bu özel geceye bekliyorum. Kemençe horan ve yöresel müziğe doymak isteyen bütün hemşerilerim buyursunlar gelsinler. ” dedi.

Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Basın Sözcüsü Abdullah Tekin ” Her yıl geleneksel hale gelen ve bu yıl 6 cısını düzenlediğimiz Karadeniz Giresunlular Dayanışma gecemizde bir birinden önemli sanatçı arkadaşlarımız sahne alacak, Kemençe Star yarışması birincisi Hayati Daştan’da ilk Avrupa sahnesini gecemizde alacak inşallah gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlayacağız.” dedi.

İşte o gecenin afişi;

Check Also

STUTTGART’TA GİRESUN RÜZGARI ESECEK

Almanya’da faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği yönetim kurulu 03 Mart 2018’de yapacağı Giresun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir