KERİM AKSU KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK VERDİ

0
41

Giresun Belediyesinin proje ortağı olduğu Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM) tarafından yürütülen “ Modern Köleliğe Son” projesi kapsamında girişimcilik kursuna katılan bayan kursiyerleri ziyaret eden Belediye Başkanı Kerim Aksu, bayanların toplumun her kesiminde sorumluluk almalarının, gelişmenin en önemli göstergesi olduğunu ifade etti.

HEGEM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır, yöneticiler ve kursiyer bayanlar tarafından karşılanan Başkan Kerim Aksu, sosyal güvencesi olmayan bayanlara yönelik projenin başından itibaren destekçisi olduğunu belirterek; “ Giresun Belediyesinde çalışan bayan sayısı yüzde on dolayındayken bugün yüzde kırkı aşmıştır. Bayanın olduğu yerde düzen vardır, üretim vardır. Bu projenin sonunda oluşturacağınız işletmeden hizmet satın alabiliriz. Üretim yapmanız ve pazarlanmasında her türlü desteği vereceğiz. Giresun Belediyesi sizler için var. Biz siyasi görüşe göre değil, insana göre hizmet yapıyoruz. Bizim siyasetimiz Giresun’dur. “ dedi.

Bayanların istek ve taleplerini değerlendiren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu şöyle devam etti: “ Her mahallemize çocuk parkı yaptık. Mevcutları yeniden düzenledik. Nefes alan, insanların mutlu olduğu bir Giresun için çalışıyoruz. Ben sizin yanınızdayım. Üretin, ürettiklerinizi değerlendirelim. Belki Türkiye’de koruması olmayan tek il belediye başkanı benim. Ben Giresun’un içinden geldim, kimden korunacağım. Bu şehrin sokaklarındayım. Sizlerle her zaman karşılaşabiliriz. “

HEGEM Başkanı Yrd. Doc. Dr. Rahman Çakır, proje kapsamında kursa katılanların sosyal güvencesi bulunmadığını hatırlatarak, bu kapsamda ikinci projeyi yürüttüklerini, kursa 55 bayanın katıldığını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Rahman Çakır; “ Girişimcilerin bir dernek çatısı altında toplanıp, ticari işletme kurmayı planladıklarını, Giresun Belediyesi ve diğer kurumlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.