MHP GİRESUN İL BAŞKANI MÜJDAT ÖZ OLGUN DURUŞUMUZ SÜRECEK

0
63

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanı Av. Müjdat Öz, yaptığı yazılı açıklamada “Liderimizin sözü sözümüz, yolu yolumuz, oyu oyumuzdur” dedi.

On sekiz maddeden oluşan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin oylaması tamamlandığını belirten İl Başkanı Av. Müjdat Öz, “TBMM’de kabul edilen anayasa değişikliği ile ilgili kanun Cumhurbaşkanı’nın onayından sonra referandum yoluyla milletin önüne gelecektir. Her zaman olduğu gibi, bundan sonrası için de söz ve karar egemenliğin yegâne sahibi olan büyük Türk milletinindir. Aziz milletimiz TBMM’de kabul edilen anayasa değişikliğiyle ilgili iradesini gösterip hükmünü verecek ve bu herkes için bağlayıcı olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin TBMM’de göstermiş olduğu ahlaki duruşun, olgun ve sorumlu tavırla birlikte isabetli kararın aynısını referandum sürecinde de ortaya koyacaklarını açıklayan MHP Giresun İl Başkanı Av. Müjdat Öz, “Partimizi tutarsızlıkla suçlayanların, dün söylediklerimizle bugünkü ifade ve irademizin çeliştiğini ileri sürenlerin ne kadar yanıldıkları, ne denli art niyetli oldukları yakında tüm yönleriyle anlaşılacaktır” diye konuştu.

MHP Giresun İl Başkanı Av. Müjdat  Öz açıklamasında şunlara yer verdi; “Milliyetçi Hareket Partisi ne ilkelerinden, ne ülkülerinden, ne de ülkesinin emanetlerinden en ufak taviz ve dönüşü olmayan muazzam bir millet eseridir. Bunu anlamayan, kriz ve kaosa yatırım yapan demokrasi ve millet muhaliflerinin MHP’yi karalama telaşı ve suçlama yarışı beyhude bir çaba olmaktan kurtulamayacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi devlet ve millet bekasını güçlendirmek, güvenceye almak, aynı zamanda milli uzlaşma ruhuyla sistem krizini büyüten fiili açmazı bitirmek amacıyla, yüklendiği tarihi görevi gönül huzuruyla ifa etmiş ve üstüne düşeni yapmıştır. Bütün yıkıcı propaganda ve saldırılara rağmen, MHP milletvekilleri anayasa değişikliğine olumlu oy kullanarak Türkiye’nin önünü açmışlardır. İstek ve arayışımız milli huzur ve kardeşliğin tesisi, istikrar ve güvenliğin teminidir. Bu itibarla; referanduma gidecek anayasa değişikliğinin milletimize, devletimize ve geleceğimize hayırlı olmasını, yeni umutlar getirmesini, yepyeni ufuklar açmasını diliyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.