MUSTAFA HAYTA HACI ANNESİNİ EBEDİYETE UĞURLADI

0
43
hacipakizehaytacenazetoreni

Giresun’un Gurbetteki yüz akı işadamlarından Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ve Ortağı Mustafa Hayta Annesi Hacı Pakize Hayta’yı kaybetti.

hacipakizehayta

Mustafa Hayta’nın sahibi olduğu Özel Gaziosmanpaşa hastanesinde uygulanan tedavilere cevap vermeyen ve yaşlılığı bağlı hastalıklar ile yaptığı mücadeleyi kaybeden Hacı Pakize Hayta dün sabaha karşı hayata gözlerini yumdu.

Hacı Pakize Hayta için ilk tören dün uzun yıllar yaşadığı Gaziosmanpaşa’daki evinin önünde komşuları ile helalleştirilerek yapıldı.

hacipakizehaytacenaze

Cenaze daha sonra Gaziosmanpaşa Merkez Camiine getirildi. Burada  kılınan ikinti namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Eyüp’te bulunan aile kabrristanlığında toprağa verildi.

Hacı Pakize Hayta’nın cenaze törenine Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 21.22 Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı ve Giresun Vakfı Başkanı Dr. Adil Emecan, Bahat Saglık Grup Başkanı ve OHSAD (Özel Hastane Sahipleri Derneği) Başkanı Dr. Reşat Bahat, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları, Arif Parlakkılıç, Mahmut Yeter, Yılmaz Özkan, Ahmet Berber, Fevzi Dülger, Nurgün Güngören, Ak Parti GOP İlçe Başkanı Av. İsmail Ergüneş, MHP GOP İlçe Başkanı Aytekin Çalışkan, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Kurucu, GOP Belediye Meclis Üyesi Zeki Kemal, Esenler Belediye Meclis Üyesi Musa Ada, Giresunspor eski Başkanı Osman Çırak, İstanbul Şafak Hastanesi Başhekimi ve Sevgi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi sahibi Nuri Karaöz, İnşaat Mühendisi Süleyman Bahat, Dr. Mustafa Balık, Dr. Harun Bahat, Süleyman Soylu, Adem Kuru, Müjdat Gürbüz, Halil Hayta, Çınar Çetinkaya, Ethem Kavuk, GİRDEF Başkanı Sıtkı Ada, Giresun Federasyonu Yönt. Kur. Üyesi Mustafa Eren, Giresun Dernekler Birliği Kurucu Başkanı Halil Kütük, Kartal Giresunlular Derneği Başkanı Reşat Dandin, Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği Başkanı Mehmet Halil Hayta, Gaziosmanpaşa Rizeliler Derneği Başkanı Kani Sadıkoğlu, Rizeli İşadamı Bekir Kabataş, Gaziosmanpaşa Trabzonlular Derneği Başkanı İsmail Şatıroğlu, Sultangazili Giresunlular Derneği Kurucu Başkanı Abdurrahman Ada, Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Karasakal ve Yön. Kur. Üyeleri, İGEDER Başkan Vekili Muhittin Kara, Eynesil Aralık Derneği eski ve yeni Başkanları, Erkan Keleş, İsmail Yamak, Murat Baş, Dereli Eğrianbar Köyü Derneği eski Başkanı Ahmet Aydın, Eynesil İshaklı Köyü Derneği Başkanı Güngör Bodur çok sayıda stk başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve kalabalık bir Giresun cemaaiti katıldı.

Gurbetçi Giresun Gazetesi olarak Hacı Pakize Hayta’ya Cenab-ı Allahtan rahmet başta Mustafa Hayta abimiz olmak üzere bütün Hayta ailesine sabırlar dileriz.

Haber ve Resimler : Nuri Yılmaz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.