ORMAN BAKANI PRF. DR. VEYSEL EROĞLU EVETLİ ESPİRİ YAPTI

0
36

Orman ve Su İşleri Bakanı Prf. Dr. Veysel Eroğlu katıldığı Giresun Tanıtım Günleri açılışında, “evetli” esprileriyle güldürdü.

Giresun Federasyonu tarafından Yenikapı’da 11’incisi düzenlenen Giresun Tanıtım Günleri’nin açılışına Orman ve Su İşleri Bakanı Prf. Dr. Veysel Eroğlu’da katıldı. Açılışta renkli görüntüler sergileyen Bakan Eroğlu, çay topladı, Giresun’a özgü mayıs helvasını keserle kesti, konuşmasında ise hizmetlere “evetli” yanıt istedi.

Giresun Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu, Giresun Günleri’nin daha önce Feshane’de yapılıp efsaneye dönüşüp Giresun’un kabuğunu kırarken, Yenikapı’da yeni kapılar açarak devam ettiğini söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prf. Dr. Veysel Eroğlu konuşmasına Giresun’a yapacağı projelere “evet” isteyerek yine evetli esprileriyle devem etti.

Bakan Veysel Eroğlu; “Giresun’da açılım yapmak için Doğu Karadeniz Açılım Projemiz var. Hedefimiz 2019’un sonuna kadar 30 milyardan fazla yatırım yaparak göletleri, barajları ve içme suyu ihtiyacını tamamlamak .Bir özel projemiz daha var. Giresun’u tabiat, doğa ve eko turizm le önemli bir merkez haline getirmektir. Hatta “Dünyada cenneti göreceksen gel Giresun’a” diye bir slogan dahi buldum. Giresun için Tabiat Turizm Mastır Planı hazırladık. İnşallah “Evetli” olsun. Bu hizmetlere “evet mi?” İnşallah “evet” diyoruz. Bununla birlikte ormanlarımızı da halka açıyoruz. Giresun’a ceviz, badem ve bal ormanları kuracağız. Giresun’un biyolojik çeşitliliği bol. Bu çeşitliliği değerlendirmek için yüzde 20’ye varan hibe krediler sağlayacağız tek isteğimiz Giresun balını bir marka oluşturmaktır. Yine ayrıca tapulu olan boş arazi sahiplerine de 3/2 hibe verip bu arazileri gelire dönüştürmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Bakan Veysel Eroğlu yaptığı konuşmanın ardından programa katılan milletvekilleri ve Giresun Federasyonu yönetimiyle birlikte tahta çekiçle fındık kırarak Giresun Günlerinin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra ilçe Belediyelerinin ve derneklerin kurduğu yöresel stantları gezen. Bakan Eroğlu çay toplayıp, helva keserek renkli görüntüler sergiledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.