PRF. DR. AYGÜN ATTAR UNESCO’DA

0
27

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın UNESCO’da “toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi ve kadınların güçlendirilmesi kürsüsü” ile ilgili görüşmelere devam ediyor.

gruunescoatta

GRU Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar başkanlığında kurulan ve UNESCO ile karşılıklı sözleşmesi imzalanan UNESCO GRÜ “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi ve Kadınların Güçlendirilmesi Kürsüsü” Eğitim-Öğretim faaliyetlerini kaliteli bir şekilde yürütmek için altyapı çalışmalarını başlattı. Bu maksatla Paris’te bulunan Rektör Attar, UNESCO’da bir dizi görüşmeler ve bilgi alışverişi gerçekleştirmektedir.

HÜSEYİN AVNİ BOTSALI İLE GÖRÜŞTÜ

Rektör Prf. Dr. Aygün Attar, dün UNESCO Türkiye daimi temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı ile görüştü. Görüşmeye Daimi Temsilcilik birinci katibi Murat Soğangöz ve Danışman Emriye Bağdağül Ormancı da katıldı.

Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, genç bir üniversite olmasına rağmen, UNESCO da kürsü açma başarısından dolayı Giresun Üniversitesini ve Prof. Dr. Aygün Attar’ı kutladı. Kürsü marifeti ile yürütülecek çalışmalarda daimi temsilcilik olarak her türlü desteği vereceklerini ifade eden Büyükelçi ile kürsü çalışmaları hakkında geniş fikir telatisinde bulunan Rektör, göstermiş olduğu samimiyet ve nezaket nedeni ile teşekkür ederek, işbirliği için şükranlarını ifade etti.

Görüşmenin ardından Prf. Dr. Aygün Attar ve Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı, birlikte Azerbaycan’ın UNESCO’daki daimi temsilcisi Büyükelçi Anar Kerimov’u ziyaret ettiler. Mini Türk Dünyası buluşmasını anımsatan görüşme samimi bir ortamda geçti. Görüşmede, ortak projeler yapılması ve ortak işbirliği gerçekleştirilmesi yönünde fikir alış verişi yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.