SİNEMA İLE TANIŞTILAR

0
52

Giresun’da hayatlarında hiç sinemaya gitme imkanı bulamayan 5 bin üzerinde öğrenci sinemayla buluşturulacak. Öğrenciler, “İKSİR, 120, Ertuğrul1890, Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu ve Son Mektup” filmlerini izleyecek.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor” Projesi kapsamında ilk kez sinemaya gitme imkânı bulan öğrenciler başta olmak üzere, öğrencilerle sinemada buluştu.
Projeyle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt’tan bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, Ertuğrul1890 filmini izleyecek olan öğrencilerin heyecan ve mutluluğunu paylaşarak, iyi seyirler diledi. Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında sağlanan işbirliğiyle öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek onları hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal güçlerini geliştirmelerine imkân sağlamak, anı kültürü oluşturmak ve çevresine daha duyarlı bireyler yetiştirmek amacıyla imzalanan “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor” projesi uygulanmaya başlandı. Projede daha önce sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler öncelikli olmak üzere ilimiz merkez ve ilçelerindeki 5bin 419 öğrenci sinemayla buluşacak.

Giresun’da 25 Ekim 2017 tarihinde uygulanmaya başlayan projeyle 21 Aralık 2017 tarihine kadar haftanın üç günü, her bir günde 200 öğrenci olmak üzere haftada 600 öğrenci “İKSİR, 120, Ertuğrul1890, Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu ve Son Mektup” filmlerini izleyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.