Perşembe, Mayıs 23, 2019
SON DAKİKA
Home » GÜNCEL » 25 YIL BARAKADA YAŞAYAN AİLENİN DRAMI BİTTİ

25 YIL BARAKADA YAŞAYAN AİLENİN DRAMI BİTTİ

Yaklaşık 8 yıldır Giresun ilçe ve köylerdeki yoksullukla mücadele eden Deniz Yıldızı Derneği, bu kez 25 yıldır tahta barakada yaşamaya çalışan bir ailenin daha umudu oldu.

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Akkaya köyünde 25 yıldır tahta barakada zor şartlarda hayatını sürdüren Beytullah Baytemur ve ailesinin öncelikli isteği komşularının yardımıyla bugünlere gelen sadece bir çuval un.

Sağlık, barınma ve gıda sorunları bulunan Baytemur ailesi 25 yıldır yaşadığı tahta baraka ziyaret eden dernek yönetimi, aileye yardımseverle bir araya getirerek yeni bir ev yapılmasına karar verdi.

Dört kişilik ailenin son 5 yıldır yaşadığı tahta barakada ziyaret eden Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, yaptığı açıklamada; “Aile için yardımsever insanlarımızla beraber yapmaya çalıştığımız yeni evin inşaat çalışmaları tamamlandı. Yaklaşan kış şartlarında önce evin içinin eşyalarını da tamamlamak istiyoruz. Yine yardımsever insanlarımızın yardımcı olmalarını bekliyoruz. Aileye yapılan yeni ev için oturma grubu, yatak odası, beyaz eşya ve mutfak eşyaları kaldı. Ailemize katkıda bulunmak isteyen yardımseverler, derneğimizin (0454) 214 22 35 nolu telefondan veya T.C Ziraat Bankası Giresun Şubesi 288288 – 5007 nolu hesabından bize ulaşabilirler.” diye konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

KÜÇÜKÇEKMECE GİRESUNLULARI BULUŞTURAN İFTAR

İstanbul’da Giresunluların yoğun yaşadığı bölgelerden biri olan Küçükçekmece’de düzenlenen iftar programına yoğun bir katılım gerçekleşti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.