Cumartesi, Ocak 18, 2020
SON DAKİKA
Home » DÜNYA » ALMANYA’DA EN KÖKLÜ TÜRK KULÜBÜNE GİRESUNLU BAŞKAN

ALMANYA’DA EN KÖKLÜ TÜRK KULÜBÜNE GİRESUNLU BAŞKAN

Almanya’nın Bavyera Eyaleti Münih Şehri yakınlarında 47. yıl önce kurulan ve bir çok kulübe futbolcu alt yapısı olan Ingolstadt Türk Gücü Spor kulübü başkanlığına Giresun’un Espiye ilçesi Tikence köyü doğumlu Salim Topçu’nun seçilmesi ile kulüp eski ihtişamlı günlerine geri döndü.

Ingolstadt Türk Gücü Spor bölgede faaliyet gösteren en köklü futbol kulübü olarak yaklaşık 2,5 yıl önce yapılan kongre ile başkanlığına Giresunlu hemşehrimiz Salim Topçu’yu seçti. Salim Topçu göreve başlar başlamaz önce kulübün olan borçlarını ve eksiklikleri gidererek takımın saygınlığını geri kazandırdı. Arkasından bulunduğu ligden bir üst lige taşıyarak bölgede yeniden önemli bir alt yapı olmasını sağladı.

Ingolstadt Türk Gücü Spor Kulübü Başkanı Salim Topçu ile Gazetemiz imtiyaz Sahibi Ethem Bakar Giresun’da bir söyleşi yaptı. Salim Topçu başkan olarak hedeflerini ve kulübün geleceğini Ethem Bakar’a anlattı.

İşte o söyleşi;

E.B:Salim başkanım öncelikle tatil için bulunduğunuz güzel şehrimizde böyle değerli bir zamanı bize ayrdığınız için çok teşekkür ederim. Hoş geldiniz.

S.T.:Ethem bey çok teşekkür ederim hoş bulduk. Sizde İstanbul’da yaşayan ve Almanya başta olmak üzere bütün dünyada yaşayan hemşehrimiz ve önemli bir gazeteci olarak bize değer verip zaman ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

E.B.:Başkanım nerden çıktı bu Ingolstadt Türk Gücü Spor Kulübü başkanlığı siz bir iş insanı olarak bir çok sosyal proje içinde vardınız ama bir anda spor kulübü başkanı olarak karşımızda gördük bize bu işin nasıl olduğunu anlatır mısınız?

S.T.:Ben uzun yıllardır Ingolstadt şehrinde ikamet ediyorum ve bu kulüp ile yıllara dayanan bir üyelik ve gönül bağım vardı. Kulübün içinde bulunduğu durum nedeniyle birinin eli taşın altına koyması gerekiyordu buna ben talip oldum. Güncel olduğu söylemekte yarar var şuan Antalyaspor’da oynayan Tarık Çamdal gibi bir isim bu kulüp alt yapısından yetişti. Böyle bir camianın sahipsiz kalması acı bir durum olacaktı talipli oldum ve kulüp başkanlığını aldım. Kulübümüz 47 yıl önce kurulmuş ve kendi lokali kendi tesisi olan ender Almanya kulüplerinden biri.

E.B.:Başkanım şuan kulüp olarak ne durumdasınız nasıl bir çalışma ve faaliyet programınız var?

S.T.:Şuan benim aldığım ligden bir üst lige çıktık, yeni bir takım kurduk, alt yapımız ve gençlerimiz ile birlikte yaklaşık 100 sporcumuz var yeni bir anlayış ile takım olma ekip olma yolunda emin adımlar ile ilerliyoruz. hedefleri olan her şeyden önemlisi ruh kazanan bir yapıya doğru evrildik. Güzel günler bizleri bekliyor.

E.B.:Başkanım tanıtım destek gecesi gibi faaliyet programları düşünüyormuşsunuz?

S.T.:Öncelikle bir tanıtım sitesi kuracağız. Şuan İnternet her şey sonra bir dayanışma gecesi planlayacağız. Birde eğer yeterli sponsor desteği bulabilirsek düzenli bir dergi çıkarmayı planlıyoruz.

E.B.:Başkanım son olarak gazetemiz aracılığı ile Almanya ve Giresun’daki hemşehrilerimize bir mesajınız var mı?

S.T.:Öncelikle bizlere kendimizi anlatma fırsatı verdiğini size çok teşekkür ediyorum. Buradan sayfanız ve takipçilerinize eğer şehrimize yakın şehirlerde yaşıyorlar ise gelip kulübümüze üye olup destek olsunlar. Futbol ve spor yapmak isteyen bütün hemşehrilerimize kulübümüzde ayrıcalıklı yerimiz var. Giresun ve Karadeniz bölgesinde futbolcu transfer etmek isteyen yöneticilerimiz bizden her hangi bir ücret talebimiz olmadan scouting (Takip) hizmeti alabilirler. Biz bu işleri gönül bağı ile ülkeye ve doğduğumuz şehirlere hizmet etmek için yapıyoruz.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN’DAN BİRDE İYİ HABER İHRACAATI EN FAZLA ARTIRTAN 4. İL

Bir önceki yayınlanan TÜİK verilerine göre ekonomik büyümede 81 il içinde son sırayı alan Giresun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.