SON DAKİKA
Home » DÜNYA » AVRUPA GİRESUN FEDERASYONU RESMİYET KAZANDI

AVRUPA GİRESUN FEDERASYONU RESMİYET KAZANDI

Almanya’da kurulu derneklerin bir araya gelerek oluşturdukları Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu (AGDF), Baden Wüttenberg Eyaleti Sttutgart yakınlarında kurulu Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz ev sahipliğinde bir araya gelerek oluşturulan tüzüğü imzaladı.

Buna göre Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonunun kurucu başkanı Köln’de kurulu Avrupa Giresun Derneği Başkanı Bankacı Metin Çoban oldu. Mülheim Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği Eski Başkanı İş adamı Aydın Petekçi Başkan Vekili olurken dernekler arası koordinasyonu sağlamak üzere Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz başkan ve vekiline yardımcı olarak seçildi.

Katılımın oldukça yoğun olduğu Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonu kuruluş ve tüzük toplantısında Almanya’da kurulu ilk derneğimiz olan Yurtdışında Giresun Derneği ve en eski Giresun derneklerimizden Werdhol Giresunlular Derneğinden katılım olmaması üzüntüye yol açtı.

Avrupa da faal bütün derneklerin federasyon çatısı altında birleştirilmesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlanması kararı alındı.

Avrupa Giresunluların birlik ve beraberliği için önemli bir adım olarak görülen Avrupa Giresun Federasyonunun merkezi Köln olarak belirlendi. Oluşturulacak yönetim kurulu ve faaliyet planları hakkında önümüzdeki günlerde açıklamanın yapılacağı gelen haberler arasında.

Gurbetçi Giresun Gazetesi olarak seçilen yönetim kurulu ve Avrupa Giresun Dernekleri Federasyonuna başarılar diliyoruz.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ESPİYE DEVLET HASTANESİNE NEDEN DOKTOR ATANMIYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun milletvekili Necati Tığlı, Espiye devlet hastanesinde yaşanan doktor eksikliği sıkıntısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.