SON DAKİKA
Home » Manşet » AYTEKİN ŞENLİKOĞLU ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

AYTEKİN ŞENLİKOĞLU ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Giresun Belediye Başkanı Avukat Aytekin Şenlikoğlu “7-14 Ocak Beyaz Baston ve Görme Engelliler Haftası” nedeniyle görme engelli öğrencileri ziyaret etti.

Şehit İsa Yüksel ilkokulun görme engelliler sınıfını ziyaret eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, öğrencilerle yakından ilgilenirken, Okul Müdürü Harun Karabörk ve öğrenciler Aytekin Şenlikoğlu’na çiçek taktim edip toplu fotoğraf çektirdiler.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu daha sonra engelliler sınıfında öğrencileri tek tek kucaklayarak sohbet edip onlarla yakından ilgilenirken kendilerine beyaz baston ve sesli kütüphane hediye etti. Ardından ise öğrenciler hazırlamış oldukları hoşgeldin konuşmasını ve şiirini okudular.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada: “Görme engelli arkadaşlarımızın neler hissettiğini bizde hissedip, her zaman onlara destek vermeye gayret edeceğiz.” diyerek şunları kaydetti: “Engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için yapmış olduğumuz çalışmalarla daha güzel yarınlar için bir şeyler yapmak, onlar ile aynı çizgide yürümek istiyoruz. Sağlıklı olan her bireyin aynı zamanda bir engelli adayı olduğu gerçeğinden hareketle görme engelli vatandaşlarımızın hayata tutunmaları sağlanmalı ve toplumsal yaşamın her alanında var olabilmeleri için tüm engeller kaldırılmalıdır. Engellilerin yaşadıkları sorunlara kalıcı çözümler üretilmesi, toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olacaktır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarını ve daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli alanlarda çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ESPİYE DEVLET HASTANESİNE NEDEN DOKTOR ATANMIYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun milletvekili Necati Tığlı, Espiye devlet hastanesinde yaşanan doktor eksikliği sıkıntısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.