Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SİYASET » BEHİCE ÇAVUŞOĞLU KADINLARI SİYASETE ÇAĞIRDI

BEHİCE ÇAVUŞOĞLU KADINLARI SİYASETE ÇAĞIRDI

Giresun İl Genel Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Meclis Üyesi Av. Behice Çavuşoğlu, yerel yönetimlerde kadınların yetersiz olduğuna dikkat çekti.

Giresun İl Genel Meclisi’nin tek kadın üyesi AK Partili Avukat Behice Çavuşoğlu, 2014 Mart ayıda yapılacak yerel seçimlerde belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri için kadınları aday olmaya davet etti.

Av. Behice Çavuşoğlu yaptığı açıklamada “Ülkemizdeki seçmen oranının yüzde 54’ünün kadınlarımızdan teşekkül ettiğini düşünürsek yerel yönetimlerdeki kadın sayımızın çok yetersiz olduğu görülmektedir. Hangi siyasi parti olursa olsun yerel meclislere kadınlarımız var ile yok arasındadır. Yerel yönetimler hayatın kendisine dair kararların alındığı aslında kadınların en iyi görev yapabileceği ve en duyarlı hizmet verebileceği yerlerdir” dedi.

Diğer siyasi partilerin Ak Parti’yi örnek almaları gerektiğini de ifade eden Avukat Behice Çavuşoğlu “Kadınların sırf aday göstermiş olmak için değil, seçilebilecekleri yerlerden aday gösterilmeleri gerekmektedir. Ak Parti olarak kadın belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi arkadaşlarımızın sayısının artması öncelikli hedefimizdir. Başbakanımızın kadının siyasette var olmasını her zaman teşvik etmiş ve her üç adaydan birinin mutlaka kadın olacağı desteğini vermiştir. Aynı hassasiyetin diğer siyasi partiler tarafından da göz önünde tutulacağı ve sözde değil özde kadın haklarına sahip çıktıklarını görmeyi umut etmekteyiz” diye konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Limanı sahasında yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü Hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.