BEKİR BAYRAM’DAN 10 OCAK AÇIKLAMASI

0
52

Giresun Gazeteciler Derneği (GGD) Başkanı Bekir Bayram, basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılmadığı sürece gazeteciler gününden söz etmenin anlamsız olduğunu belirtti.

GGD Başkanı Bekir Bayram, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, basının ülkenin ekonomik, kültürel, sosyal değerlerin korunmasında ve geliştirilmesinde önemli bir görev yüklendiğini ifade etti.

Çağın en dinamik mesleklerinden olan gazeteciliğin, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir amaç içerdiğini belirten Bekir Bayram, şunları kaydetti:

“Bağımsız ve yansız basının olmadığı bir ülkede, demokrasiden ve özgürlüklerden söz edilemez. Demokrasinin sağlıklı işlemesi ve demokratik kültürün, toplumun tüm katmanlarında tam olarak yerleşmesi için özgür bir medya ortamı elzemdir. İletişim çağının yaşandığı ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde, gazetecilik mesleğini yapanların çalışma koşullarını, bu değişime ayak uydurmada zorluk yaşamaktadır. Diğer sorun da basın çalışanlarının kazanılmış haklarının ellerinden alınmasıdır. Yıpranma payı ile ilgili hakların yeniden geri verilmesi en büyük temennimizdir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.