BİR GENÇ’İN ÖLDÜĞÜ KAZADA İHMAL VAR MI?

0
60

Giresun’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayan araç Karadeniz sahil yoluna ters yöne girerek kaçmak istedi.

Kaçmaya çalışan şüpheli araç karşı yönden gelen bir başka otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada 1 kişi öldü 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, uyuşturucu transferi yaptığı tespit edilen 63 FL 458 plakalı aracı Karadeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önünde durdurmak istedi. Sürücüsünün İran uyruklu olduğu tespit edilen şüpheli araç ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçması üzerine polis ile araç arasında kovalamaca meydana geldi.

Giresun Limanı kavşağına kadar süren kovalamaca İran uyruklu şüphelinin aracı ters yöne girmesiyle kaçamaya çalışması sonucu Giresun Emniyet Müdürlüğü karşısında Alper Nebioğlu yönetimindeki 28 DA 693 plakalı otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada yaralanan İran uyruklu sürücü ile Alper Nebioğlu, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Kaza sonucu ağır yaralı olarak araçtan çıkartılan Alper Nebioğlu kaldırıldığı Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Şüpheli araç çekici yardımıyla Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekildi. Araç üzerinde yapılan ilk araştırmaya göre aracın bagaj kısmında uyuşturucu madde ele geçirildi.

Öte yandan, meydana gelen kaza nedeniyle Karadeniz sahil yolu Ordu istikametinde yaklaşık 1 saat yol trafiğe kapandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.