Salı, Haziran 18, 2019
SON DAKİKA
Home » KÖŞE YAZILARI » BİR MUSİBET BİN NASİHAT
Ethem Bakar Yazıları

BİR MUSİBET BİN NASİHAT

Değerli okurlarım sizlerden bir müddet daha ayrı kaldım, bu ayrılıklar bazen işlerin çok yoğun olmasından bazen ise yapılan işlerin hassasiyetinden kaynaklı oluyor.

Ne olur sitem etmeyin, birçok dostum bana gündem konusunda yazılar yazmam konusunda ricacı oluyor, ben yazdığım yazının bugün ya da günün anlamını içermesini düşünmüyorum topluma nasıl yararlı olurum ben bu topluma ne gibi bir yarar sağlarım düşüncesi ile yazıyorum.

Ayrıca artık üzerimde bu ülkenin en önemli kuruluşlarından TRT gibi bir kurumunda sorumlulukları da var, o nedenle her zaman olduğu gibi daha dikkatli ve toplumumuza yararlı işler yapamaya dikkat etmem gerekiyor.
Geçen hafta Alucra ilçemizde TRT Haber adına görev dönüşü bir kaza geçirdim, geçirdiğim bu kaza sonrası asla abartmıyorum bin den fazla telefon aldım. Bunların çok önemli bir kısmı yurt dışından 5 yıldır Gurbetçi Giresun Gazetesi vasıtası ile gurbetçi hemşerilerimize sıladan haber verme konusundaki hassasiyetimiz gösterdi ki biz çok güzel işler yapmışız.

Almanya, Amerika, Hollanda, Danimarka, Suudi Arabistan, Avusturya, Fransa, Belçika’dan bizzat arayan ya da sosyal medya üzerinden geçmiş olsun dileklerini ileten başta gazetemiz temsilcileri olmak üzere okur ve takipçilerimize çok teşekkür ediyorum.

Türkiye çapında görev yapan birçok ilin Valisi, Belediye Başkanları, Gazeteci, Sağlık camiası, Spor Camiası, Bürokraside görev yapan dostlarımda beni bu kötü günümde arayarak bana geçmiş olsun dileklerini ilettiler, bende onlara ayrıca bu hassasiyetleri nedeniyle teşekkür ediyorum.

Bu musibet bana ayrıca çok önemli katkılarda vermedi değil, 10 yıldır beni hiç aramamış ancak bu olay nedeniyle benimle helalleşmek gereğini hissetmiş bir kardeşim, tahsil hayatı boyunca katkılarımız olmuş ellinin üzerinde öğrenci kardeşim.

Memur olmalarında, işçi olmalarında katkılarımız olmuş yüzden fazla tanıdığımız, hepsi arayıp bir ihtiyacımızın olup olmadığı yapabilecekleri bir katkı var mı yok mu? Diye sordular hepsinden Allah razı olsun.

About Ethem Bakar

Ethem Bakar

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

BAHADIR ALEMDAROĞLU GAZETEMİZ İÇİN YAZDI

Genç Anadolu Partisi Genel Başkanı Ali Alemdaroğlu’nun oğlu Bahadır Alemdaroğlu gazetemiz yazı ailesine katıldı. İşte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.