Pazar, Haziran 16, 2019
SON DAKİKA
Home » YAŞAM » BÖYLE PİŞKİNLİK GÖRÜLMEDİ; ENVER YILMAZ!

BÖYLE PİŞKİNLİK GÖRÜLMEDİ; ENVER YILMAZ!

Komşumuz Ordu ili Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, TEDES’in kaldırılmadığını, sadece yönetmeliğinde yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı.

Kurban Bayramı öncesi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı ile Ordu geçiş güzargahınada denk gelen Elektronik Geçiş Sisteminin kaldırılma talimatına pişkince cevap veren Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bir kez daha bütün geçmişine rahmet okuturcasına bir açıklama yaptı. İşte o açıklamadan satır başları.

Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, son günlerde TEDES’le ilgili Ordu’ya ve şahsına yönelik yapılan haberlere açıklık getirdi. TEDES’in Ordu ili ile gündeme geldiğini ancak kamuoyunda konuşulan yanlışlıkların Ordu için olmadığını belirten Enver Yılmaz, “Bizde 30, 40, 50, 60 ile ceza yiyen kimse yok. En az ceza sınırımız 77’dir. Osmancık ve Afyon’daki örnekler sanki Ordu’da yaşanıyormuş gibi bize isnat etmeye çalıştılar. Sahil yolundan bu bayramda günde 127 bin araç geçti. Dolayısıyla burası için bir baskı oluşturdular” dedi.

“TEDES DEVAM EDECEK”

TBMM tatile girmeden önce TEDES’le ilgili bir kanun değişikliği yapıldığını, yüzde 30’luk yatırımcı ile belediye ortaklığındaki payın yüzde 15’e düştüğünü belirten Enver Yılmaz, “Kanun değişikliğinin ardından bakan değişikliği yaşadık. Yeni Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, bayramda bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Daha sonra da bu açıklamasını düzeltti. Herkes TEDES’in kaldırıldığı gibi bir algı yaşarken, Sayın Bakanımız da TEDES’in kaldırılmadığını ve yönetmeliğin çıkarılarak yeni bir düzenleme yapıldığını söyledi. Yani TEDES uygulaması devam edecek. Ordu’daki TEDES uygulaması da yeni yönetmeliğe gayet uygun. Bu saatten sonra işin muhatabı biz değiliz, İçişleri Bakanlığı’dır. Biz bu uygulamada sadece kırmızı ışık ihlali ve sürat yapanlara ceza yazdık. Bu kurallara uymayanların yediği ceza nasıl meşru olabilir” ifadelerini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Yeni düzenlemede arka arkaya ceza yazılmayacak, bizde arka arkaya ceza yazılmıyordu zaten. İşaretlemeler de ışıklı olacak. Sistem biraz daha rahatladı. Bir hafta, 10 gün sonra TEDES devam edecek. Bundan sonra işin muhatabı İçişleri Bakanlığı’dır” açıklamasında bulundu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ALUCRALI HEMŞERİMİZ ŞEREF SAFA TMSF ÜYESİ OLDU

Giresun’un Alucra ilçesi doğumlu Şeref Safa Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) üyeliğine atandı. Türkiye Cumhuriyeti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.