Çarşamba, Ağustos 21, 2019
SON DAKİKA
Home » İLÇELER » PİRAZİZ » BU KATLİAMIN SORUMLUSU KİM?

BU KATLİAMIN SORUMLUSU KİM?

Gazetemiz Piraziz Temsilcisi ve Piraziz Ses Medya İmtiyaz Sahibi Aykut Demircan tarafından yapılan haber vicdanları sızlattı.

Türkiye Cumhuriyetinin Yeşilin hastası bir başbakan’ın yönetimindeki Giresun’un Piraziz ilçesi İsmail Yücel Endüstri Meslek Lisesi bahçesine yurt yapılacağı gerekçesi ile asırlık Çınar ağaçlarının kesilmesi ilçe halkı başta olmak üzere ülke çapında infaal yarattı.

İşte gazetemiz Piraziz temsilcisi Aykut Demircan’a ait haber;

Piraziz İsmail Yücel Endüstri meslek lisesi bahçesinde bulunan yaklaşık yirmi ağaç yurt yapımı için kesildi.1984 yıllarında dikildiği ve bu zamana kadar el bebek gül bebek bakılan çam ağaçları bilinçsiz şekilde kesilerek bir doğa katliamı yaşandı.

Ağaçların dikildiği tarihler arasında okulda okuyan bir okuyucumuzun vermiş olduğu röportaj içler acısı durumu gözler önüne serdi.

” Ağaçların dikildiği tarihler arasında bu okulda okuyordum. O ağaçları ellerimizle diktik. Boş zamanlarımızda otunu çöpünü biz temizledik. Yaklaşık 30 yıllık ağaçları nasıl kestiler bilmiyorum. Böyle bir zaman da bu şekil bir katliam yapılması adeta Piraziz in her yönden sahipsiz kaldığını ortaya koymuştur” dedi.

Yurdumuzda birçok örneklerini gördüğümüz ağaç katliamına benzer bir durumun Piraziz de yaşanmasına Piraziz doğumlu bürokratların ve yöneticilerin sahip çıkmasını istiyoruz.

”Yeşil görmeyen gözler,renk zevkinden yoksundur.Burasını öyle bir ağaçlandırın ki,kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu anlasın.

“Kemal Atatürk”

Kaynak: Orhan Başoğlu (Habere katkılarından dolayı teşekkür ederiz)

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

23. ÖMER HEKİM SÜNNET ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Giresun’un Piraziz İlçe Kaymakamlığı ve Piraziz Belediyesi`nin organizasyonunda, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öner …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.