Salı, Mayıs 21, 2019
SON DAKİKA
Home » İLÇELER » BULANCAK » BULANCAK İSKELESİNE DEV TÜRK BAYRAĞI

BULANCAK İSKELESİNE DEV TÜRK BAYRAĞI

Giresun’un Bulancak İlçesi Belediyesi Bulancak İskelesine 22 Metre uzunluğunda bir bayrak direği yaptırdı.

İskele düzenleme çalışmaları sürerken Bulancak İskelesinin ucunda bulunan kısa bayrak direği yerine Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla dev bir bayrak çalışması başlatıldı. 1 ay süren çalışmaların ardından 29 Aralık Salı günü saat 14:00’da yapılan açılışta saygı duruşu ve istiklal Marşının ardından bayrak göndere çekildi. Çotanak motifli bayrak direğinin dibinde yer alan mermere “Vatanı uğruna seve seve canlarını veren aziz şehitlerimiz Giresun’un gururu İstiklal Savaşı Kahramanı Topal Osman Ağa’nın anısına asılmıştı” yazıldı.

RECEP YAKAR “ALLAH BAYRAĞIMIZI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN”

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Rengini şehit kanından alan bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı her yerde dalgalandırmak bizim görevimiz. Terörle mücadele eden askerimizin ve polisimizin şehit haberleriyle kahrolduğumuz şu günlerde bir mesaj olarak iskelemize dev bir bayrak diktik. Yüce Allah bayrağımızı başımızdan eksik etmesin. İlçemizi bayraklarla donatmaya devam edeceğiz” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN BULANCAK’TA TRAFİK KAZASI 1 ÖLÜ

Giresun’un Bulancak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında Naim Durusu isimli vatandaş hayatını kaybetti. İlçenin Yaslıbahçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.