Pazartesi, Kasım 18, 2019
SON DAKİKA
Home » Manşet » ÇAĞIN DEDE KORKUT’U OZAN ARİF’E SAMSUN’DA VEDA EDİYORUZ

ÇAĞIN DEDE KORKUT’U OZAN ARİF’E SAMSUN’DA VEDA EDİYORUZ

Ülkücü camianın büyük ozanı Giresun Alucra Yükselen (Hapu) köyü nüfusuna kayıtlı bilinen adı ile Ozan Arif (Arif Şirin) vefat ettiği Samsun 19 Mayıs Üniversitesinden alınarak, 16 Şubat 2019 günü Samsun Atakum İncesu Yalı Mahallesi Büyük Camide kılıncak Öğle namazına müteakip Kıranköy mezarlığında toprağa verilecek.

Giresun’un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949’da doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun’da bitirdi. 1970’de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun’un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere üzere dokuz yıl hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya’da yaşadı.

Ozan Arif Özellikle milliyetçi kesimin son derece beğendiği, o kesimin tutkuyla dinlediği gür sesli ozandı. Türkülerinde Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten ülkücü bir ozandı.

İstanbul’da faaliyet gösteren bir çok dernek ve münferit kişiler Ozan Arif’in cenazesine katılacaklar için Samsun’da yapılacak cenaze törenine araç kaldıracaklar. Samsun’da büyük bir kalabalık tarafından uğurlanması beklenen cenazeye İYİ Parti Genel Başkanı Dr. Meral Akşener katılacağını açıkladı.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

RABİA NAZ VATAN OLAYINDA CEPHE GENİŞLİYOR

Giresun’un Eynesil ilçesinde yaklaşık bir yıl önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.