Pazar, Şubat 25, 2018
Breaking News

ÇAMOLUK ÜNİVERSİTEYE KAVUŞUYOR

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Alucra ve Çamoluk ilçelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İlk ziyaretini Alucra Turan Bulutçu MYO’ya yapan Rektör Prf. Dr. Cevdet Coşkun, okulun genel durumu hakkında bilgi alarak, yerleşkede incelemelerde bulundu. Coşkun, Alucra Kaymakamı Ali Altınkaya’yı makamında ziyaret ederek, ilçenin ve yüksekokulun durumu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

GRU Rektörü Prf. Dr. Cevdet Coşkun, daha sonra Çamoluk Belediye Başkanı Musa Varıcı ile bir araya geldi. Çamoluk’a yapılmakta olan okul binasında incelemelerde bulunan Coşkun, inşaat alanını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Kaymakam Mustafa Demir’i de ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, ilçenin sosyo-ekonomik yapısının masaya yatırıldığı görüşmede, açılacak okulun ilçeye dinamizm katacağını belirterek, inşaat tamamlandıktan sonra buraya açılacak bölümlerle Çamoluk’un çehresinin değişeceğini söyledi. Prf. Dr. Coşkun, GRÜ’nün sadece Türkiye’de değil Dünya çapında bilinir bir marka olabilmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, tüm çalışmalarını bu doğrultuda planladıklarını belirtti. İlçelere açılacak fakülte, yüksekokul veya bölümleri belirlerken, o ilçenin demografik, sosya-ekonomik yapısını göz önünde bulundurduklarını ayrıca, coğrafi özelliklerini de bulun dışında tutmadıklarını ifade ederek, ilçelerin bu birimlerle hızlı entegre olabilmesi ve karşılıklı fayda sağlanabilmesi için bu hususlara özen gösterdiklerini kaydetti.

Check Also

ÇAMOLUK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MUSA VARICI ATANDI

Bir süre önce yürütülen FETÖ terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Giresun’un Çamoluk İlçesi Belediye Başkanlığına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir