Cumartesi, Ocak 18, 2020
SON DAKİKA
Home » EKONOMİ » ÇEVRE YOLU PROJESİ BÜYÜYOR

ÇEVRE YOLU PROJESİ BÜYÜYOR

Giresun şehir içi trafiğini rahatlatacak olan Güney Çevre Yolu Projesi Ordu Çevre Yolu Projesi’yle birleşiyor.

Daha önce 39 kilometre olarak tasarlanan proje Ordu çevre yolu ile Giresun çevre yolu birleştirilerek ve üç gidiş, üç geliş olarak yapılacak.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin önderliğinde çevre yolu 42 kilometreye çıkartıldı. Ordu çevre yolu ile Giresun çevre yolu birleştirilerek ve üç gidiş, üç geliş olarak yapılacak.

9 tünel 4 viyadükle Piraziz Keşap arasında gerçekleştirilecek proje Piraziz, Pazarsuyu, Kuşluhan, İnece, Orhaniye, Ortaköy, Güneyköy ve Keşap hattından geçecek.

Giresun’a yapılacak yatırımları yakından takip etmeyi sürdüren Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, güzergâh boyunca ortalama 200 metrelik kotlardan geçecek olan Giresun Çevre Yolu Projesi’nin Piraziz, Pazarsuyu, Kuşluhan, İnece, Orhaniye, Ortaköy, Güneyköy ve Keşap hattına oturacağını açıklamıştı.

Proje Çevre Yolu istikşaf hattı denize en uzak mesafesi ortalama 5 kilometre olacak. Mevcut Karadeniz sahil yolundan ayrılış ve katılım kavşakları köprülü kavşak olarak yapılması planlanan Çevre Yolu Projesi kapsamında toplam uzunluğu 13 bin 170 metre olan 9 adet tünel ve toplam uzunluğu bin 880 metre olan 4 adet viyadük yapılması planlanıyor. Söz konusu tünellerin en uzunu 5 bin 230 metre, viyadüklerin en uzunu ise 600 metre olarak öngörüldü.

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre yolun harita alımlarının başladığı önümüzdeki birkaç ay içerisinde de proje ihalesinin yapılarak biran önce yol yapım işinin ihale edileceği öğrenildi

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN’DAN BİRDE İYİ HABER İHRACAATI EN FAZLA ARTIRTAN 4. İL

Bir önceki yayınlanan TÜİK verilerine göre ekonomik büyümede 81 il içinde son sırayı alan Giresun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.