ÇOK YAŞA GİRESUNSPOR 51. YAŞI KUTLANDI

0
59

Giresunspor’un 51. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Giresunspor’un 51. Yıldönümü çerçevesinde bugün bando eşliğinde Gazi Caddesi Debboy Mevkinden Keşap Durağına yürüyen coşkulu kalabalık burada yapılan törene katıldı. Keşap durağında yapılan tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti. Kutlama töreninde yapılan konuşmalarda 2017 yılında Giresun’a atanan Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın coşkulu konuşması dikkat çekti. Kürsüye gelişiyle coşkulu bir selamlama konuşması yapan Harun Sarıfakıoğulları, törene katılan vatandaşlardan alkış aldı.

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, şöyle devam etti: “Sevgili gençler, sevgili çocuklar hoş geldiniz. 51. yılımız kutlu olsun. Yeşil ve beyaza olan aşkımızı haykırmak için bir araya geldik, yeşil ve beyaza olan sevdamızı haykırmak için bir aradayız. Biz bu memleketin sokaklarında yaşadık, sokaklarında büyüdük onun için seviyoruz Giresun’u onun için seviyoruz Giresunspor’u. Sadece Giresunspor’a değil Karadeniz’e olan ,sevdamız aynı zamanda bu ülkemize olan sevdamız, aynı zamanda bu onun için seviyoruz yeşil beyazı, onun için bir aradayız, onun için kenetlendik. Değerli kardeşlerim sadece başarı değil yeşil-beyaz, yeşil beyaz bir hasret, yeşil beyaz bir özlem, Giresunspor bir özlem nasıl yağmur çamur demeyip peşinde koştuysak takımımızın inşallah bundan sonrada devam edeceğiz yensek de yenilsek de biz bu renklere gönül verdik. Ey Karadeniz duy sesimizi işte Giresun, işte Giresun, işte Giresunspor. Takıma gönül veren, destek veren herkesi kutluyorum.”

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğuları’nın coşkulu konuşmasının ardından söz alan Kulüp Başkanı Mustafa Temel Bozbağ ise, “Arkamda gördüğünüz panoda yazılı olanlar Giresunspor’un gelecekte vaat edilen projeleri değil gerçekleştirilen projeler. 7 sene önce bu kulübü aldığımızda geldiğimiz nokta arasında çok fark var. Kulübün tesisleşmesi, maddi anlamdaki borçları, kulübün altyapı tesisleri, söylenen her şey gerçekleşmiş durumda. Bu sadece Mustafa Temel Bozbağ’ın yaptığı bir şey olamaz, bu bütün şehrin yaptığı bir şey. Bu memleketin birliğe ihtiyacı var. Görüyorum son günlerde Giresunspor’u belirli bir kesim çökertmeye çalışıyor ama şunu buradan net söyleyeyim; Giresunspor dimdik ayakta ve böyle devam edecek. Bir kulüp aldığı sportif neticelerle sevilmez, bir kulüp benliği ile sevilir, armasıyla sevilir, şehriyle sevilir. Biz bu memleketin çocuğuyuz, bizim de yaşamımız bu memlekette sonlanacak. O yüzden diyorum ki hep beraber bu şehrin ananesi, geleneği, göreneği olan Giresunspor’a hep beraber sahip çıkalım” dedi.

Giresunspor’a sağlanan desteği Yeşilgiresun Belediyespor’a da beklediğini kaydeden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Bugün burada 52 yılı geride bırakıyoruz. Biz sadece Giresunspor’u şampiyonluğa giderken tutamayız, biz her zaman Giresunspor’u tutmalıyız çünkü başka takım tutma ihtimalimiz ve imkanımız yok. 51 yıldır destek verenlerin ölenlerine Allah’tan rahmet diliyorum, kalanlara da sağlık diliyorum. Sadece Giresunsporumuz yok bir de Yeşilgiresun Belediyesporumuz var. Aynı desteği aldığımızı bu şehirden söyleyemeyiz. Galatasaray’ı yenmiş Anadolu Efes’i yenmiş bir takımımız var, aynı desteği Yeşilgiresun Belediyespor’a da verilmesini diliyorum. İki takım da bizim gözbebeğimiz ama lokomotif olarak Giresunspor’dur” ifadelerini kullandı.

Tören yapılan konuşmaların ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haber: Mesut Erdoğan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.