Çarşamba, Ağustos 21, 2019
SON DAKİKA
Home » İLÇELER » DERELİ » DERELİ DÖNÜŞÜYOR

DERELİ DÖNÜŞÜYOR

Giresun’un Dereli ilçesi Belediyesi tarafından başlatılan dönüşüm projesi meyvelerini vermeye başladı.

Giresun’daki turizm merkezlerinin ilk durağı olan ve Dereli Belediye Başkanı K.Zeki Şenlikoğlu tarafından bir süre önce başlatılan alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor.

Uzun yıllar sonra ilk defa alt ve üst yapıda değişim yapılan Dereli’de belediyenin başlattığı çalışmalar kapsamında Çoruh EDAŞ İl Müdürlüğü ile birlikte elektrik hatları yeraltına alınırken mevcut su boruları da değişiyor.

Elektrik hatlarının yer altın alınması işinde sona gelindiğini belirten yetkililer, “Yer üstünde bulunan kablolar ve beton direk ve üniteleri ilgi firma tarafından kaldırılmıştır. Ayrıca merkezde bulunan trafo binası yerine daha modern bir görünümde kabin konulmuştur. İlçe merkezinin de bu trafo ve hattı sayesinde elektrik kesintilerinin minimum düzeye indirgenecektir” açıklamasında bulundular.

İlçe merkezinde bulunan mevcut su hatlarının 30 yıldır değiştirilmediğini belirten belediye yetkilileri, “30 sene önceki cam boru diye tabir edilen kırılgan yapıdaki pvc borular, günümüz şartlarına ve insan sağlığına uygun p100 hdpe polietilen borularla değiştirilmeye başlanılmıştır. Ayrıca bu çalışmada mevcutta bulunan demir borular değiştirilince hem hatlardaki basınç kaybı hem de su kaybı engellenmiş olacaktır” dediler.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

YAVUZKEMAL TÜRKİYE’NİN ALPLERİ OLUR MU?

Giresun’un Dereli İlçesine bağlı Yavuzkemal Beldesi son yılların en renkli bahar ve yaz aylarını yaşıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.