DOĞANKENT BİR ESER DAHA KAZANIYOR

0
34

Giresun’un Doğankent ilçesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayan Giresun Üniversitesi Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu (MYO)’nun ek binası Doğankent Veysi Akın Koloğlu MYO öğrencilerinin barınma sorununu ortadan kaldıracak Öğrenci Yurdu binasının yapımında sona yaklaşıldığı belirtildi.

Enerji Vadisi olarak adlandırılan ve üzerinde birçok Hidroelektrik (HES) barındıran Harşit Vadisinde, bölgenin kalkınmasında etkili olacak, HES işletmelerine nitelikli eleman temin etmek üzere ilk etapta Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okuluna bağlı olarak Doğankent MYO da “Elektrik Enerjisi Üretimi ve Dağıtımı” adı altında 1 adet program açılmış ve Doğankent İlçesini tercih eden üniversite öğrencilerinin kaliteli ortamlarda barınması için de öğrenci yurdu yapılması için çalışmalar başlatılmıştı.

Doğankent Kaymakamı Uğur Köroğlu öğrenci yurdu sorununu çözmek için Doğankent ve çevresinde özellikle Harşit Vadisi üzerinde önemli HES yatırımları bulunan KOLİN A.Ş. yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucu şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Koloğlu’ndan Doğankent ilçesine Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu yapımı söze almayı başardı.

Kaymakam Köroğlu yurt sözünü aldıktan sonra GRÜ Rektörü Prof.Dr. Cevdet Coşkun’u ziyaret ederek mevcut MYO binasının üniversiteye devri ve MYO bünyesinde “Alternatif Enerji Teknolojileri Kaynakları” adlı yeni bir bölüm açılması sözünü de aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.