Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SİYASET » DR. ORHAN ERZURUM ENGELLİYE SAYGI UYGARLIK GÖSTERGESİ

DR. ORHAN ERZURUM ENGELLİYE SAYGI UYGARLIK GÖSTERGESİ

Milliyetçi Hareket Partili Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Orhan Erzurum, engelli vatandaşlara gösterilen anlayış, ilgi ve hoşgörünün uygar bir toplum olmanın gereği olduğunu söyledi.

Her insanın bir engelli adayı olduğu realitesinin unutulmaması gerektiğini belirten Dr. Orhan Erzurum, yaşamın her alanını engelli vatandaşlarla paylaşmanın, sevinçte ve tasada beraber olmanın temel felsefeleri olmasını gerektiğini kaydetti.

Bir milletin gelişmişlik seviyesinin ve çağdaşlık ölçüsünün en önemli parametrelerinden birisinin sosyal hayatta engellilere sağladığı imkan ve kolaylıklar olduğunu ifade eden Dr. Orhan Erzurum, şunlara yer verdi:

“Engelli vatandaşlarımıza gösterilen anlayış, ilgi ve hoşgörü uygar bir toplum olmanın gereğidir. Diğer yandan tüm vatandaşların sunulan fırsat ve olanaklardan eşit derecede yararlanmaları hukuk devletinin olmazsa olmazlarındandır. Bu durum aynı zamanda engelli insanlarımızın yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üreten, katkıda bulunan, hayatın bir parçası olduğunu hisseden ve yaşayan, aktif fertler olarak toplumsal hayatta kendilerine verilecek rolleri üstlenmelerini ve güçlerini küskünler ordusu olarak değil, toplumun bir parçası olarak ortak akla dönüştürmelerini de sağlayacaktır. Şüphesiz bir milletin huzur ve barışı, içerisinde barındırdığı tüm bireylerin mutluluğuyla orantılıdır. Günümüzde engelli vatandaşlarımızın istedikleri ortamı tam anlamıyla hazırladığımızı ve onlara gereken önemi verdiğimizi söylemek zor görünmektedir.” Şeklinde konuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Limanı sahasında yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü Hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.