Perşembe, Mayıs 23, 2019
SON DAKİKA
Home » İLÇELER » ESPİYE » ESPİYE BELEDİYESİ ÜNİVERSİTELİLERE BÜYÜK YARDIM

ESPİYE BELEDİYESİ ÜNİVERSİTELİLERE BÜYÜK YARDIM

Giresun’un Espiye ilçesine okumak için gelen öğrenciler için Espiye Belediyesi öncülüğünde başlatılan bir kampanya ile eşya yardımı yapıldı.

Giresun’un Espiye Belediyesi, Giresun Üniversitesi Espiye Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıran 200 öğrencinin kolayca kiralık ev bulup eşyaları ile birlikte yerleşmesini sağladı.

Belediyenin halkla ilişkiler ve proje bölümünün düzenlediği kampanyada ilk olarak vatandaşın öğrencilerle ilgili olumsuz düşüncelerini yıkmak için bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Daha sonra belediyeden anonslar aracılığıyla evlerini kiraya vermek isteyen kişilerle iletişime geçildi. Kayıt gününde Espiye Meslek Yüksekokulu ve Espiye Terminali’nde yardım masaları kurularak öğrenciler, kiralık evlere yönlendirildi ve her konuda danışmanlık hizmeti verildi. Ayrıca Espiye Belediyesi olarak kiralık ev tutan öğrenciler için eşya yardımı kampanyası düzenlenerek birçok öğrenci eşya sahibi yapıldığı. Bu kampanyadan çok memnun olduğunu dile getiren öğrenciler, Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’ye desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Belediyenin yapmış olduğu çalışmayla ilgili bilgi veren Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, “Her zaman söylediğimiz gibi eğitim bizim için en önemli konulardan bir tanesi, bu yüzden imkanlarımız yettiğince eğitime katkılarımız devam edecek. Üniversite öğrencileri bizim geleceğimiz, onların eğitim hayatlarında her zaman yanlarında olacağız. Bu yaptığımız kampanyalar sayesinde hem öğrencilerimize yardım ettik, hem de vatandaşlarımızın öğrencilere karşı olan ön yargılarını kırmak için elimizden geleni yaptık. Aldığımız tepkilerden dolayı bunu başardığımıza da inanıyoruz. Sadece bu kampanyalar dahilinde değil belediyemizin kapıları öğrencilerimize her türlü sıkıntı ve ihtiyaçlarında sonuna kadar açık. Üniversite öğrencilerimize desteklerimiz devam edecek.” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

MUHTAR BÜLENT BAŞ ELEKTRİK AKIMINA KAPILARAK CAN VERDİ

Giresun’un Espiye ilçesine bağlı Yeşilyurt Köy Muhtarı Bülent Baş elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Edinilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.