ESPİYE’DE EROL KARADERE TUTUKLANDI

0
47
espiyebelediyebaskani

Giresun’un  Espiye İlçesi Belediye Başkanı Erol Karadere ve aralarında belediye personelinin de bulunduğu 5 kişi “irtikap yapmak için örgüt kurmak” iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

espiyebelediyebaskaniDün bir ihbarı değerlendiren Giresun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden ve küme düşen Giresun Espiye Belediyespor üzerinden ”haksız kazanç elde edildiği” iddiasıyla Espiye Belediyesi’ne operasyon düzenledi.Ekipler, ”irtikap yapmak için örgüt kurmak” iddiasıyla Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere, Başkan Yardımcısı İbrahim Yanık, Fen İşleri Müdürü Dursun Ali Gürsoy ile Mustafa Bodur, Mehmet Kılıç, O.P, E.B, N.Ö, Y.V. ve M.A’yı gözaltına aldı.

Giresun Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen zanlılar, geceyi İl Emniyet Müdürlüğü’nde geçirdi. Emniyetteki sorgularının ardından Espiye Adliyesi’ne sevk edilen zanlılardan O.P, E.B, N.Ö, Y.V. ve M.A, serbest bırakılırken, yaklaşık 15 saat boyunca sorgulanan Karadere, Yanık, Gürsoy, Bodur ve Kılıç, Cumhuriyet savcısınca alınan ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

Aralarında Espiye Belediye Başkanı Erol Karadere’nin de bulunduğu 5 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak Giresun Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.