SON DAKİKA
Home » GÜNCEL » FAİK KARAKILIÇ EBEDİYETE UĞURLANDI

FAİK KARAKILIÇ EBEDİYETE UĞURLANDI

Önceki gün tedavi gördüğü İstanbul’da hayatını kaybeden Giresun’ un sevilen simalarından Eğitimci Faik Karakılıç bu gün son yolculuğuna uğurlandı.

Merhum Faik Karakılıçın cenazesi evinde alınan helallikten sonra Merkez Hacımiktat Camisi’ ne getirildi.

Burada eşi Cahide, kızları Gökçe, zeynep, abileri Şefik, Ahmet, Peker, kardeşi Haluk taziyeleri kabul ettiler.

Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak vefat eden Faik Karakılıç için öğle namazını mütakiben kılınan cenaze namazına Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Necati Tığlı, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, BAUEK Kurucu Başkanı Enver Yücel, 22.Dönem Giresun Milletvekili Hasan Aydın, 25- 26 dönem Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun belediye meclisi başkan vekili Dr. Hasan Yılmaz, Bahçeşehir Eğitim Kurumları akademik ve idari personelleri, bazı ilçe belediye başkanları, siyasi parti başkanları, İl Genel Meclisi ve belediye meclisi üyeleri, kurum/ kuruluş ve STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, iş insanları, esnaflar ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Vefatı Giresun’da büyük üzüntü yaratan Faik Karakılıç, Keşap’ ın Gönüllü Köyü aile kabristanlığında toprağa verildi.

Faik Karakılıç Kimdir?

Giresun Keşap Gönüllü Köyü’nde doğdu. İlk ve Orta öğretimini Giresun’da yüksek öğretimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve Hacettepe Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünü bitirerek tamamladı. 5 yıl Giresun Cezaevinde sosyolog olarak görev yaptı. Sonrasında 1984 yılında bilgisayar programı ve uygulama merkezini kurarak bilgisayar kursları açtı. 1989 yılında bir gurup öğretmen arkadaşıyla birlikte Giresun’un ilk özel Dersanesi Güneş Dershanesi’ni kurdu. 2001 Yılında Uğur Dershaneleri ile birleşti.Bu dersanelerde sayısız öğrencinin üniversite eğitimi almasına neden olan Karakılıç, tüm bunlarla birlikte turizm, çevre, yürüyüş, dağcılık gibi sosyal aktiviteleriyle de tanınıyor ve biliniyordu. Karakılıç Giresun Eğitim ve Kültü Vakfı yöneticiliği, GİMİKOM (Giresun Milletvekillerini İzleme Komitesi)başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştu.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ESPİYE DEVLET HASTANESİNE NEDEN DOKTOR ATANMIYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun milletvekili Necati Tığlı, Espiye devlet hastanesinde yaşanan doktor eksikliği sıkıntısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.