Pazartesi, Mayıs 20, 2019
SON DAKİKA
Home » Manşet » FİKRİ BİLGE GİRESUN İSMİNİ TABELAYA YAZDIRMAK HİZMET Mİ?

FİKRİ BİLGE GİRESUN İSMİNİ TABELAYA YAZDIRMAK HİZMET Mİ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Aytekin Şenikoğlu’nun Giresun Belediyesi’nde 2 gün geciken işçi, 10 gün geciken memur maaşları üzerinden çıkar sağlamaya çalıştığını kaydetti.

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun “Güleryüz bir borç ödeme yöntemi midir? Memur maaşları nereye harcandı?” yönündeki açıklamasına cevap verdi. Aytekin Şenlikoğlu’nun dönüp boy aynasına bakmasını isteyen Fikri Bilge, siyasetin arkadan dolanma değil, halka hizmet üretme sorumluluğu gerektiğini, tabelaya 13 yılda Giresun yazdırmakla Giresun’un kalınmadığını belirtti.

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, Aytekin Şenlikoğlu’nun boy aynasına baktığında, Özel İdarede aylardır ödenemeyen işçi alacaklarını, esnafı batıran piyasa borçlarını, aylardır maaşları zamanında ödeyemeyen kendi partisine üye ilçe belediye başkanlarını. Borçlarını ödemek için haraç mezat satılan özel idare binalarını, 20 milyon hibe olarak söz verilen ve gelmeyen parayı, üstüne üstlük birde iller bankasından ayrıca 10 milyon lira borçlanmayı, SEKA’yı yok pahasına satıp 12 liraya satılan A4 kağıdını 24 liraya alan iktidarlarını. seradan değil tarladan toplanan domatesin kilosunu 7 liraya alan vatandaşı göreceğini ifade etti.

“Bu ülkede ekonomik krizi kim yarattı? Diye soran CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, “Kullandığımız her ürüne zam geldi mi? Geldi. (Fındık hariç ) Her şeyin fiyatı arttı, fındık geri geldi. 114 aydır düzenli maaşlarını yatıran Giresun Belediyesi’nde işçi maaşları 2 gün, memur maaşları 10 gün gecikti diye AKP’nin hukukçu il başkanı kolları sıvayıp, bu durumdan çıkar sağlamaya çalışıyor. Bu ekonomik krizi biz mi yarattık. Hatta ekonomik krizin çözümü için AKP iktidarına destek vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik. Siz ne yapıyorsunuz, maaşlar ödenemiyor, güler yüzle bu işler çözülmez. Vatandaşta ne güler yüz bıraktınız, ne moral. Ülkede herkesi karamsar bir ortama sürüklediniz. Eğer Giresun’u çok seviyorsanız, belediyede çalışanları seviyorsanız, iktidar olarak, bize düşen bir şey var mı diye sorarsınız. Bilinçsiz yatırımlarla, acemi kadrolarla, eş dost akraba yönetimi ile güzel ülkemizi ekonomik uçurumun kenarına getirdiniz. Giresun Belediyesi doğalgazdan kaynaklanan yol ve alt yapı yatırımlarına 50 milyon liranın üzerinde kaynak ödedi. Bu belediye bütçesine binen çok önemli bir yüktür. Yapılan Giresun’a yapılmaktadır. Destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın. Çıkıp konuşsana fındık fiyatı neden düşüyor? Aman aman konuşma sizlerden konuşanlar oldu, fiyatlar 14.500 TL den 13 TL ye düştü” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUNSPOR SEZONU GALİBİYETLE KAPATTI

Giresunspor sahasında oynadığı maçta Altınordu’yu 3-1 yenerek 2018-2019 Sezonunu galibiyetle kapatarak yeni sezonun hazırlıklarına başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.