FINDIK DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

0
58

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta alan bazlı gelir desteği kapsamında Giresun genelinde 79 bin 372 üreticiye toplam 177 milyon 865 bin lira ödeme yapılacağını bildirdi.

GZO başkanı Nurittin Karan, yaptığı yazılı açıklamada, 2017 yılı için planlanan destek ödemelerinin nisan ayı içerisinde yapılmasını beklediklerini belirtti.

Giresun genelinde 79 bin 372 üreticiye toplam 177 milyon 865 bin lira ödeme yapılacağını ifade eden Nurittin Karan, 2018 ürünü fındık hasadı öncesi çiftçilere aktarılacak kaynağın bir nevi can suyu niteliği taşıdığına dikkati çekti.

İlk olarak 2009 yılında hayata geçen uygulamanın devamından memnuniyet duyduklarını kaydeden Nurittin Karan, “2009 yılından beri kesintisiz devam eden fındıkta alan bazlı gelir desteği için başta Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti hükümetleri ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.” ifadesini kullandı.

Nurittin Karan, 2018 yılı için fındıkta alan bazlı gelir desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin 30 Haziran’a kadar Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) gerekli başvurularını yapmaları gerektiğini de belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.