Salı, Ekim 15, 2019
SON DAKİKA
Home » Manşet » FINDIK ÜRETEN ŞEHİRLERİN MİLLETVEKİLLERİ TOPLANDI

FINDIK ÜRETEN ŞEHİRLERİN MİLLETVEKİLLERİ TOPLANDI

Fındık üreten illerin AK Partili milletvekillerinin oluşturdukları Fındık Çalışma Grubu, fındık konusunda değerlendirmelerde bulunmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisinde de bir araya geldi.

Toplantıda söz alan Milletvekilleri Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) fındık alımı için görevlendirilmesini, Ağustos ayının ilk haftasında alıma başlamasını ve fiyatların üreticiyi tatmin edecek düzeyde olmasını dile getirdiler.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün koordinasyonunda yapılan toplantı sonunda bir açıklama yapan Cemal Öztürk; ’’Fındık sezonunun yaklaştığı bu günlerde fındık üreticilerimizin talep ve beklentilerine tercüman olmak üzere fındık üreten illerin bölge milletvekilleri olarak TBMM’de bir araya geldik. Toplantıda, milletvekillerimiz fındık sezonu öncesi görüşlerini dile getirdiler. Ortaya çıkan düşünceleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve hükümete iletmek üzere bir komisyon oluşturuldu. Önümüzdeki hafta başında bu komisyon Tarım ve Orman Bakanı ile görüşecek. Fındıkla ilgili nihai kararı hükümetimiz verecek. Hükümetimizin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de fındık üreticimizi mağdur etmeyecek bir politika izleyeceğine inanıyoruz. ‘’dedi.

Toplantıya katılan Milletvekilleri;
Ayşe Keşir, Fahri Çakır Düzce, Cemal Öztürk Giresun, Ergün Taşcı, Metin Gündooğdu Ordu, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Sami Çakır Kocaeli, Polat Türkmen Zonguldak, Bahar Ayvazoğlu, Muhammet Balta, Salih Cora Trabzon, Recep Uncuoğlu Sakarya

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Giresunlular Tellere Takılan Ayı için Seferber Oldu! – Giresun Haberleri 11.Bölüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.