Cuma, Ağustos 23, 2019
SON DAKİKA
Home » GÜNCEL » GEBZE KEŞAP KARABULDUK’LULAR İLE DAHA GÜZEL
karabuldukbeldederengigebze

GEBZE KEŞAP KARABULDUK’LULAR İLE DAHA GÜZEL

Giresun’un Keşap İlçesine bağlı Karabulduk Beldesinden İzmit’in Gebze ilçesine göç eden ve ilçede sosyal anlamda bir çok etkinlikte yer alan Karabulduk’lu hemşerilerimiz Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker tarafından makamında kabul edildi.

giresungebzekarabulduk

Giresun Keşap Karabulduk Beldesi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöneticilerini makamında ağırlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Bir gönül işi olan dernekçiliğin doğru yapılması halinde, hepimizin ortak paydası olan Gebzelilik bilincinin yerleşmesinde, gelişmesinde katkı sağlayacağını biliyoruz” dedi.

DERNEK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Başkan Köşker’e makamında konuk olan dernek başkanı Fazlı Yılmaz ve beraberindeki heyet, 14 Temmuz Cumartesi günü Karabulduk’ta düzenlenecek etkinlik hakkında bilgi verdi. Derneklere verdiği desteklerden ötürü Başkan Köşker’e teşekkür eden Karabulduk Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fazlı Yılmaz, devam eden dernek çalışmaları hakkında da Köşker’i bilgilendirdi. Yöre kültürünü yaşatmak Gebze’de yaşatmak ve hemşerileri arasında dayanışmayı arttırmak için çaba harcadıklarını beliren Yılmaz, yakın dönemde başarılı öğrencilere burs vermeyi hedeflediklerini söyledi.

GELECEK KUŞAKLARA AKTARIYOR

Hemşeri ve kültür derneklerinin önemine değine Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Yurdumuzun farklı bölgelerinden çalışmak üzere Gebze’mize gelen ve buraya yerleşen kıymetli hemşerilerimizin, kendi yörelerinin kültürlerini gelecek kuşaklara doğru aktarılmasında ve yaşatılmasında, derneklere önemli görevler düşüyor. Bir gönül işi olan dernekçiliğin doğru yapılması halinde, hepimizin ortak paydası olan Gebzelilik bilincinin yerleşmesinde, gelişmesinde katkı sağlayacağını biliyoruz. Bu kapsamda dernekçiliğe gönül vermiş dostlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GAZETECİ RESUL YANBUL EVLENDİ

İhlas Haber Ajansı (İHA) Giresun muhabiri Resul Yanbul, Cemile Aydın ile dünya evine girdi. İhlas …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.