GGD BAŞKANI BEKİR BAYRAM A.AJANSI’NI KUTLADI

1
60
BEKİRBAYRAM123

Giresun Gazeteciler Derneği (GGD) Başkanı Bekir Bayram, Anadolu Ajansı’nın (Aa) başlattığı Haber Akademisi çalışması ile nitelikli muhabir ve gazetecilerin yetişmesinin önü açılacağını söyledi.

BekirBayram1

Aa Haber Akademisi’ni basın çalışanları için önemli bir fırsat olarak gördüğünü belirten Bayram, “Bu proje ile nitelikli eleman açığının da büyük ölçüde giderilmesi sağlanacaktır. İletişim fakültelerinin bulunmadığı yerlerde muhabir yetiştirmek zordur. Aa’nın Haber Akademisi çalışmasının bu alanda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Bu nedenle Aa Haber Akademisi’nin kurulmasını yerinde buluyorum ve dikkatle takip ediyorum” dedi.

Bayram, Aa’nın köklü geçmişi ve güvenirliği ile Türkiye genelinde takdire şayan bir çalışma başlatmasının, medya dünyasına da büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayacağını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Aa’nın başlattığı Haber Akademisi çalışması ile nitelikli muhabir ve gazetecilerin yetişmesinin önü açılacaktır. Aa’nın hem kendi bünyesine hem de yurt içi ve yurt dışı medya kuruluşlarına muhabir yetiştirmek amacıyla başlattığı bu çalışmadan en fazla da yerel medya yararlanacaktır. Çünkü yerel medyanın kıt imkanları ile yetişmiş elaman ihtiyacını karşılayacak gücü yoktur. Haber Akademisi, halen mevcut olan yani görev yapan yerel medya çalışanlarının eğitimden geçirilerek daha nitelikli hale gelmesi için bir olanak sağlayacaktır. Bunun yanı sıra gazeteciliğe ilgi duyan yeni muhabirlerin yetişmesine de imkan sağlayacaktır. Böyle bir uygulamayı başlatan başta Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk ile yöneticilerini kutlarken, kurslara katılacak gazeteci adaylarına da başarılar diliyorum.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.