Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SON DAKİKA » GİRESUN 38 YIL SONRA CUMHURBAŞKANI AĞIRLADI

GİRESUN 38 YIL SONRA CUMHURBAŞKANI AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Resmi  Ziyarette bulunmak üzere Giresun’a geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Giresun Valiliği önünde Giresun protokolü tam kadro karşıladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Giresun Valiliği önündeki karşılamaya Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Nurettin Canikli, Mehmet Geldi, Adem Tatlı, Selahattin Karaahmetoğlu, Eski İçişleri Bakanı ve Ordu Millet Vekili İdris Naim Şahin, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak ve diğer protokol mensupları da hazır bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 38 yıl aradan sonra resmi olarak Giresun’u ziyaret eden 4. Cumhurbaşkanı oldu.

valilikonukarsilama1

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ilk olarak Giresun Valiliği hizmet binasına geldi. Burada folklor ekibinin Giresun karşılaması oyunu ile karşılanan Abdullah Gül, ellerinde Türk bayrakları ile karşılanan vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Abdullah Gül’ün başından Gül döken vatandaşların yanı sıra Gül’e gül figürlü bir kemençe hediye edildi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valilik önünde bekleyen vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Abdullah Gül, “Giresun’a uzun yıllar cumhurbaşkanı ziyareti gerçekleşememiş. Cumhurbaşkanı olarak aranızda olmak bana mutluluk ve memnuniyet veriyor. Yol boyunca vatandaşlarımızın sevgisi ile karşılaştık, onlarla kucaklaştık. Beni ziyadesi ile hislendirdi” dedi.

Giresun’a gelirken Ordu-Giresun Havvalanı inşaatında incelemelerde bulunduğunu kaydeden Abdullah Gül “Artık denize havaalanı yapıyoruz. Beklediğiniz hizmetler gün gün ayağınıza kadar geliyor. Ordu-Giresun havaalanını inceledik. Pist bitmiş, dünyadaki ender projelerden birisi gerçekleşiyor. Oranın da yakın zamanda hizmete girdiğini göreceksiniz. Bütün bunlar sizin için. Yeri geldiğinde ülkesi için canını veren insanlar için. Bu kadar fedakarlığı yapan insanlar olarak her türlü hizmete layıksınız. Devlet bunun için var. Halkın beklentilerine cevap vermek için bu hizmetler yapılıyor. Eski seneler ile bu yılları karşılaştırdığınızda ne kadar güzelliklerin değişikliklerin olduğunu hep beraber görüyoruz” diye konuştu.

“Daha yapılacak muhakkak çok şey var” diyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hükümetin gece gündüz çalıştığını belirterek “Hükümetimiz, daha güzel bir Türkiye oluşturmak için çalışılıyor. Bizler birbirimizi sevelim. Yeterki birbirimizi saygı gösterelim. Tabii ki çeşitlilik olacak, değişik siyasi partiler değişik görüşler demokrasinin gereği. Yeri geldiğinde birlik bütünlük içinde olacağız. Birbirimize sevgi saygı göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Gül, 38 yıldır Giresun’a bir cumhurbaşkanı ziyareti olmadığını hatırlatarak bunun ziyaretine ayrı bir anlam kattığını sözlerine ekledi. Abdullah Gül, konuşmasının ardından Giresun Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN’DA TORBACILARA GEÇİT YOK

Giresun’da torbacı olarak tabir edilen sokakta uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.