Çarşamba, Kasım 13, 2019
SON DAKİKA
Home » SON DAKİKA » GİRESUN AYAKLANDI SABAHA KADAR TAYAKKUZ VAR!

GİRESUN AYAKLANDI SABAHA KADAR TAYAKKUZ VAR!

Bölücü terör örgütü tarafından son 9 ayda Giresun ve yöresinde 6 silahlı eylem gerçekleştirirken kendine münhasır tepkileriyle dikkat çeken Giresun halkı bu akşam itibarı ile silahlandı ve asker özel harekat polisi ile sahada yerini aldı.

caldagmillet

 

Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın şehit edilmesinden sonra Giresun’un Merkez ilçesine bağlı eski Çaldağ Beldesinin çevresindeki köylüler tepki koymaya başladılar.

caldagmilletsilahlandi

Gece saatlerinde şehir merkezinde “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Vatan sana canımız feda”, “Askere uzanan eller kırılsın” gibi söylemlerle sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden örgütlenen yöre halkı, vatandaşları uyanık olmaya davet ederek yerleşim birimlerinde askere ve polise destek olmak amacıyla nöbet tutmaya başladılar.

Girsun merkezde binlerce kişi tepki amaçlı yürüyerek Merkez Atatürk Parkında buluşarak asker ve polisin bu gece yanında olmak için hazır vaziyette bekleme kararı aldı.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN’DA TORBACILARA GEÇİT YOK

Giresun’da torbacı olarak tabir edilen sokakta uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.