Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SON DAKİKA » GİRESUN BELEDİYESİ ÖNÜNDE HAREKETLİ SAATLER

GİRESUN BELEDİYESİ ÖNÜNDE HAREKETLİ SAATLER

Giresun Belediyesi’ne iş yaptığını ancak mağdur olduğunu ileri süren 27 yaşındaki elektrikçi Ömer Kılıç, Belediye hizmet binası önünde protesto için kendisini otomobiline kilitledi.

Belediye binası önüne park ettiği otomobilinin camına da, ‘Biz hep sustukça yediler Giresun’u ama ben susmuyorum’ yazan Ömer Kılıç, parasının verilmesini istedi.

Bulancak Sanayi Sitesi’nde elektrikçi Ömer Kılıç, Giresun Belediyesi’nin isteği üzerine yollara araç girişini gerektiğinde engellemek için kullanılmak için elektrikle çalışan bariyer yaptığını, ancak belediyenin bariyerleri daha sonra başkasından aldığını, bu nedenle de mağdur olduğunu iddia etti. Camına, ‘Biz hep sustukça yediler Giresun’a ama ben susmuyorum’ yazılı bir de karton koyduğu 28 NR 616 plakalı otomobilini belediye binasının giriş kapısının önüne park eden Ömer Kılıç, aracın kapılarını da kilitledi.

Polislerin ikna etmeye çalıştığı Ömer Kılıç, “Kimseye zarar vermeye gelmedim. Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun süs köpeği kadar değerimiz yok mu? Ben insan değilim miyim?” dedi ve Başkan Kerim Aksu ile görüşmek istediğini söyledi.

Yaklaşık yarım saat süren ikna çabaları sonuç vermeyince Giresun Belediye Başkanı CHP’li Kerim Aksu aracın yanına geldi ve Ömer Kılıç’ı ikna ederek belediye binasına götürdü. Bir süre Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile görüşen Ömer Kılıç’ın üzerinde kurusıkı tabanca bulundu. Ömer Kılıç, daha sonra getirildiği Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ADANASPOR 1 GİRESUNSPOR 1

TFF 1. Lig’in 12. hafta mücadelesinde Adanaspor, sahasında karşılaştığı maçta Giresunspor ile 1-1 berabere kaldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.