Pazartesi, Mayıs 20, 2019
SON DAKİKA
Home » Manşet » GİRESUN ÇEVRE GÜNÜNDE ARTIK ÇÖP KONUŞMUYOR

GİRESUN ÇEVRE GÜNÜNDE ARTIK ÇÖP KONUŞMUYOR

Giresun Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu 5 Haziran Dünya Çevre günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Uğur Karaibrahimoğlu mesajında çevrenin tüm insanlık için yaşamsal öneme sahip olduğunu belirterek, “Doğal çevrenin kirlenmesi evrensel bir sorundur. Nüfus artışının hızla ilerlediği şehrimizde çevreye duyarlı olmak başlıca görevlerimiz arasındadır. Giresun Kent Konseyi olarak “Doğası korunan, kültürü yaşatılan kent” sloganıyla ilerlediğimiz bu yolda, çevre bilinci bizim için büyük önem arz etmektedir. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi kirletenlere karşı da sorumluluğumuz büyük olmalıdır.” Dedi.

Giresun Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu yıllardır Giresun’un en büyük çevre sorunu olan katı atık sıkıntısının sona erdiğini hatırlatarak, “Güzel şehrimizin çöpünün, şehrin ortasına hatta deniz kenarına dökülmesi yıllardır en öncelikli sorunlarımız arasında yer alıyordu. Belediye ve merkezi hükümet tarafından yapılan ortak çalışmayla Çavuşlu beldemizde kurulan katı atık bertaraf tesisinin hizmete açılmasıyla bu sorun ortadan kaldırıldı. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca yine belediye ile merkezi hükümet iş birliği ile Aksu mevkiindeki çöp dağının kaldırılarak buranın yaşam alanı olarak değerlendirmesini bekliyoruz.” Diye konuştu.

Kent Konseyi Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu 24 Haziran’da göreve gelecek olan hükümetin çevre bilincine ve sorunlarına çok daha fazla katkı yapması gerektiğini de sözlerine ekleyerek tüm insanlığın 5 Haziran Dünya Çevre gününü kutladı.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUNSPOR SEZONU GALİBİYETLE KAPATTI

Giresunspor sahasında oynadığı maçta Altınordu’yu 3-1 yenerek 2018-2019 Sezonunu galibiyetle kapatarak yeni sezonun hazırlıklarına başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.