GİRESUN EMİTT FUARINDA

0
64

Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde DOKA tarafından kurulan standa ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ziyaretçilere tanıtılıyor.

Fuarın açılışına Giresun’dan Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelkoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner de katıldı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Doğu Karadeniz’in en güzel ili olan Giresun’un tanıtımının önemine vurgu yaparak, kurumların işbirliği yapmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Kerim Aksu, Giresun’un kent profilinin değiştiğini, turizm alanında belediye olarak her türlü katkıya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Gürgenci ise, “Yeşil İle Mavi’nin Buluştuğu Destansı Şehir” sloganıyla katıldıkları EMITT 2017 de Giresun’u en iyi şekilde tüm Türkiye ve dünyaya tanıtacaklarını ifade etti. Giresun TSO Başkanı Çakırmelikoğlu da, turizm sektörünün önemine vurgu yaparak, yıllardır turizmi konuşulan Giresun, ilk kez ciddi anlamda görücüye çıktığını kaydetti.

Giresun’un bu kadar yoğun katılım gösterdiği ilk EMITT Fuarına Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı otel, restaurant, tur firmaları katalog broşür gibi metaryal destekleriyle katıldılar.

Giresun yaylalarının yoğun ilgi gördüğü yabancı tur firmaları tarafından 2017 yılı ile bir çok organizasyonun Giresun merkezli olması üzerine projeler gündeme geldi.

EMITT Fuarını yerinde takip eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,Giresun’un doğal ve kültürel zenginliklerinin tanıtımının profesyonel çalışmalarla desteklendiği bir organizasyona ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşadılar.

EMITT Fuarını değerlendiren Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu;” Giresun Valiliği,Giresun Belediyesi ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası gibi ilimizin en önemli kurumlarının birlikteliği ile bu yıl ilkkez EMITT Fuarında Giresun rüzgarı esiyor diyebiliriz.DOKA destekli yapılan bu organizasyonda Giresun’un kültürel ve doğal güzelliklerinin ön plana çıkartılması,gizli cennet ilimizi tur organizatörü firmalara tanıtma fırsatına vesile oldu.Karadeniz’in en güzel diyarlarının ve yaylalarının yer aldığı Giresun’un EMITT 2017 fuarından en karlı çıkan organizasyon olacağına inanıyorum.”dedi.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Yıllardır turizmi konuştuğumuz şirin Giresun, ilkkez bu düzeyde görücüye çıktı. Ciddi bir hazırlık evresi ile Giresun tanıtımı 2017 EMITT ile gerçekleştirildi.Bugün EMITT fuarına en yoğun katılımı gerçekleştiren Giresun ili, bu başlangıcı yıl içinde değişik organizasyonlar ile adından sıkça bahsettirecektir.Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaklaşık üç aydır, bu organizasyon için firmalar düzeyinde çalışmalar yaptık.Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü,GİRTAB,DOKA gibi kurulıuşlarımızında yoğun katkılarıyla EMITT fuarına hazırlık yaptık ve bugünkü tarihi birlikteliği ve tarihi organizasyonu gerçekleştirdik.Tur firmaları ile yapılan görüşmeler ise ilimiz turizmi adına bizleri fazlasıyla umutlandırdı.”dedi.

Giresun Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci ise, “Giresun turizmi olarak büyük bir organizasyonun içinde yer almaktan yana çok mutluyum. Dünyanın ilk beş büyük turizm fuar organizasyonundan biri olan EMITT’te tüm kurum ve turizm firmaları ile yer almak çokkeyifli.Avrupa,Orta Doğu ve Uzak Doğu turizm firmalarının yoğunluklu ilgi gösterdiği EMITT’te 2017 yılını Giresun olarak tarihe not düşebiliriz.”iye konuştu.

GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner de ”Giresun Jolly,tatilce.com,anı tur gibi turizm firmalarının ilgisinde olması ilimiz adına güzel. Ancak 2017 yılı ile bir çok düzenleme ve hazırlık çalışması Giresun için stratejik öneme sahip. Bunları el birliği ile aşacağız” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.