Cuma, Kasım 22, 2019
SON DAKİKA
Home » SİYASET » GİRESUN İL ÖZEL İDARESİNİ KİM ZARARA UĞRATTI!

GİRESUN İL ÖZEL İDARESİNİ KİM ZARARA UĞRATTI!

Milliyetçi Hareket Partili Giresun İl Genel Meclisi üyesi ve Kültür Turizm eski İl Müdürü Mehmet Yüksel, İl Özel İdaresi’nin zarara uğratıldığını ileri sürdü.

MHP İl Genel Meclisi Keşap üyesi Mehmet Yüksel, Giresun İl Özel İdaresi’nin yetkisinde olmayan uygulamalarından dolayı Danıştay denetçileri tarafından 350 bin TL zimmet çıkarıldığını iddia etti.

Mehmet Yüksel yaptığı açıklamada “5302 sayılı İl Özel İdaresi görev ve sorumluluk alanında olmayan konservatuar hizmeti vermeye kalkmıştır. Konservatuar açabilmek için Kültür Ve Turizm Bakanlığı’ndan yetki almadan İl Özel İdaresi Konservatuarı hizmete açılmıştır. Açılan bu konservatuara 350 bin TL’lik enstrümanlar alınmıştır.Konservatuar açıldıktan sonra ise ne yazık ki Kültür Ve Turizm Bakanlığı yetki ve sorumluluk alanında bulunmamasından dolayı konservatuar yetkisi vermemiştir. Bakanlıktan gelecek cevabı beklemeden yapılan harcamalar için İl Genel Meclisi Denetleme Komisyonu’nu göreve davet ediyorum. Yine konservatuar için kayıt parası toplanarak kaç öğrenci kaydedilmiştir. Buraya umutlarını bağlayarak kaydolan öğrencilerin akıbeti ne olmuştur ve olacaktır. Bunlarla ilgili kamuoyu açıklama beklemektedir” dedi.

About GG Ajans

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

GİRESUN MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK BASIN AÇIKLAMASI

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Limanı sahasında yapımı devam eden Gümrük Müdürlüğü Hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.